Data: 09.12.2019 Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Warsztaty pt. „O pizzy- smacznie i kolorowo”
opublikowano: 2019-11-12 11:57:48

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim uczestniczyli w warsztatach, które miały na celu nie tylko poznanie tajemnicy robienia pizzy, ale również historii jej powstania. Zajęcia odbyły się w dniach 23 i 31 października oraz 6 listopada 2019 r. w trzech grupach warsztatowych. Zgłębianie wiedzy dot. pizzy odbywało się w jednej z Janowskich pizzerii FamiLJAdapizza&burger.

Wszystkie ciekawostki dotyczące najsłynniejszej na świecie włoskiej pizzy sprawiły, że uczestnicy z wielkim entuzjazmem zabrali się do przygotowania własnego wyrobu ciasta różnymi technikami, niektórzy próbowali kręcić ciastem w powietrzu (mieli przy tym wiele frajdy). Każdy uczestnik według własnej fantazji i smaków wybierał składniki do swojej pizzy, a było ich naprawdę wiele m.in. ser, szynka, salami, papryka, pieczarki, kukurydza, cebula, oliwki, ananas. Następnie uczyli się nakładać pizzę na łopatę, którą sami wkładali do pieca, oczywiście pod czujnym okiem p. Moniki i p. Mariusza. Ostatnim- najtrudniejszym etapem warsztatów było samodzielne wyjmowanie pizzy oraz jej krojenie specjalnym nożem (ależ to było rewelacyjne, wzajemnie się dopingowali). Okazało się, że nic nie smakowało lepiej jak własnoręcznie przygotowane danie.

Warsztaty nie tylko były niezwykle pouczające, ale również, albo przede wszystkim, ogromnie przyjemne.

Opr. Wioleta Ciupak