Data: 09.12.2019 Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Andrzejki ŚDS i WTZ w Janowie Lubelskim
opublikowano: 2019-12-02 11:40:17

Andrzejki to ostatni moment do zabawy, tuż przed nadchodzącym adwentem. W związku z tym, dnia 26 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa w restauracji „Kryształowa”, zorganizowana wspólnie przez Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas” w Janowie Lubelskim i Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowie Lubelskim. Była to wyjątkowa impreza integracyjna.

W tym dniu zaszczycili swoją obecnością: Starosta Powiatu Janowskiego - p. Artur Pizoń, W -ce Starosta - p. Michał Komacki, Skarbnik Powiatu - p. Barbara Fuszara, Przewodniczący Rady Powiatu Janowskiego - p. Sławomir Dworak, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Barka” w Janowie Lubelskim - p. Mariola Surtel, przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim - p. Konrad Łukasik, Prezes Stowarzyszenia Klubu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - p. Andrzej Łukasik oraz ks. Jacek Zieliński - Duszpasterz ŚDS. Ponadto licznie przybyli zaproszeni goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Prawnie wraz z Dyrektor p. Beatą Kosmowską oraz kadra i uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju.

Imprezę rozpoczęto od powitania przybyłych gości i krótkich przemówień okolicznościowych. Następnie zaprezentowano krótką część artystyczną w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim. Grupa Taneczna „JUMP” zatańczyła składankę tańców nowoczesnych, a grupa teatralna wystawiła spektakl: „O pogoni za szczęściem”.

Po części artystycznej wszyscy zasiedli do stołów, na których czekał już pyszny obiad oraz słodki poczęstunek. Po smakowitym posiłku nadszedł czas na parkietowe szaleństwa w rytmach disco polo. Ulubiona muzyka uczestników sprawiła, że wszyscy poczuli tę niesamowitą atmosferę i wspaniale się bawili. Na parkiecie nie zabrakło pokazów tanecznych solowych, w parach i w liczniejszych grupach. Nie zabrakło piruetów, wesołych podskoków i tradycyjnego pociągu. Wszyscy bawili się wspaniale, a imprezę śmiało można uznać za bardzo udaną. Świadczyły o tym serdeczne uśmiechy na twarzach uczestników, a także liczne znajomości, które zostały zawarte podczas tego radosnego wydarzenia.
        Po udanej zabawie przyszedł czas na powrót do domu.
      Wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją do integracji społecznej i zawarcia nowych znajomości.

Opr. A Kaproń – ŚDS, Małgorzata Butryn - WTZ