Data: 04.07.2020 Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
W Starostwie Powiatowym powstaje Powiatowe Biuro Biznes Lubelskie
opublikowano: 2020-01-09 12:46:48

8 stycznia 2020 r, w Lublinie, została podpisana umowa w sprawie utworzenia Powiatowego Biura Biznes Lubelskie w Janowie Lubelskim. Biuro znajdować się będzie w budynku Starostwa Powiatowego. Warto dodać, że biura powstaną w dziesięciu powiatach województwa lubelskiego.

Powiatowe Biuro Biznes Lubelskie zostało utworzone w celu wykonania zadań w Projekcie „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II” dotyczących wzmacniania konkurencyjności w sektorze MŚP (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw) z terenu województwa lubelskiego.

Co to oznacza?
        Przychodząc do biura, będzie można bezpłatnie uzyskać informacje m.in. na temat możliwości promocji gospodarczej, a także wsparcia w zakresie działalności inwestycyjnej oraz zwiększania eksportu. Tak więc świadczone będą tu usługi na rzecz przedsiębiorców (krajowych i zagranicznych) związanymi z tematyką rozwoju gospodarczego regionu.
        Działania PBBL skierowane będą też do Instytucji Otoczenia Biznesu, innych jednostek samorządu terytorialnego na terenie województwa lubelskiego oraz jednostek naukowych i organizacji zajmujących się rozwojem gospodarczym.

Zadaniem PBBL będzie m.in. organizacja wydarzeń promocyjno – informacyjnych, warsztatów, szkoleń, wyjazdów studyjnych (krajowych i zagranicznych) dla przedsiębiorców, organizacja szkoleń i wiele innych ciekawych rozwiązań pomocnych w rozwoju firmy.

Program realizowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3, Konkurencyjność Przedsiębiorstw, działnie 3.6 Marketing Gospodarczy.