Data: 04.07.2020 Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Studniówka 2020 już za nami! - ,,BO ŻYCIE TO BAL JEST NAD BALE''
opublikowano: 2020-01-13 08:24:50

Tegoroczny bal studniówkowy odbył się 4 stycznia w Hotelu Janów w Borownicy. Bajeczne miejsce, cudowny klimat, fantastyczni ludzie, udana zabawa do samego rana.

W imieniu Pani Dyrektor oraz Rodziców maturzyści z ogromną satysfakcją i wzruszeniem zaprosili na tegoroczny bal studniówkowy gości : Księdza kanonika doktora Jacka Staszaka, proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela ,Księdza kanonika Waldemara Fariona, proboszcza parafii św. Jadwigi Królowej, Księdza doktora Waldemara Olecha, proboszcza parafii pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego w Wólce Ratajskiej, czcigodnych księży w osobach: księdza magistra Konrada Durmę oraz Ireneusza Rząsę, Przewodniczącego Rady Powiatu Janowskiego pana Sławomira Dworaka, Burmistrza Janowa Lubelskiego pana Krzysztofa Kołtysia oraz Przewodniczącą Rady Rodziców -panią Monikę Gałus.

Zaproszeni zostali również nauczyciele i wychowawcy: Radosław Szymański – wychowawca klasy III Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym, Lidia Lenart – wychowawczyni klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Aneta Wąsek – wychowawczyni klasy IV Technikum Logistycznego – I oddział, Joanna Sajewska – wychowawczyni klasy IV Technikum Logistycznego- II oddział, Barbara Łukasik –wychowawczyni klasy IV Technikum Hotelarskiego i Geodezyjnego.

Młodzież podziękowała Pani Dyrektor Teresie Biernat za stworzenie warunków do nauki i możliwości wykształcenia się w wybranych zawodach, a także za możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji poświadczonych certyfikatami, dzięki prowadzonym w szkole różnorodnym projektom.

,,Nie byłoby nas w tej szkole, gdyby nie nasi Rodzice. Im również w tym uroczystym dniu pragniemy podziękować za troskę, wychowanie i przygotowanie pięknego balu.”- słowa maturzystów, którym przyświecała myśl Aleksandra Dumasa „Co ofiarowane ze szczerego serca, winno być szczerym sercem przyjęte”. Nauka w szkole minęła niczym szkolna lekcja, a po balu studniówkowym zacznie się odliczanie 100 dni do matury.

Uroczystość zainaugurowana została anielskim śpiewem Julii Kierepki, która wykonała utwór M. Rodowicz ,, Niech żyje bal”, który trącił delikatnie refleksją nad tym, że ,,życie to bal jest nad bale” i ,,drugi raz nie zaproszą nas wcale”.

Po ceremonii powitania zebranych gości tradycyjnie został odtańczony polonez w iście przepięknym stylu. Dziewczęta i chłopcy wyglądali niczym z żurnala. Poloneza wodził mgr R. Szymański w parze z Panią Dyrektor Szkoły. Kolejną atrakcją dla zebranych gości było śledzenie wykonania walca wiedeńskiego, którego młodzież nie powstydziłaby się na turnieju towarzyskim. Następnie kwiaty, dedykacje, miłe słowa oraz podziękowanie w postaci wzruszającej piosenki w wykonaniu naszej artystki Julii .

,,Tańce, hulanki ,swawola”- cytując klasyka - atmosfera sprzyjała wspaniałej zabawie, a co ważne, w kulturalnej atmosferze. Zgromadzeni z wielkim zainteresowaniem słuchali prezentacji o specjalizacji każdej z klas, jednocześnie zdając sobie sprawę ze zdolności młodzieży maturalnej oraz ich wszechstronnych możliwościach.

Te fantastyczne chwile zostały uwiecznione przez pana Filipa Skrabacza - Fotografia Ślubna a DJ RMS Music Agency zadbał o oprawę muzyczną.

Niestety, wszystko, co miłe, szybko się kończy , a teraz pozostaje odliczać czas do egzaminu dojrzałości, gdyż jak powiedział Heraklit z Efezu ,,panta rhei”-wszystko płynie. Tak jak czas spędzony w tej szkole .A do drzwi już puka przypomnienie rodem z piosenki ,,minęła studniówka

Z wielkim hukiem!

Czas ucieka i matura coraz bliżej ''- już za 100 dni !!!

Tekst; B. Łukasik