Data: 27.02.2020 Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
Zbliża się finał 21 edycji konkursu „Ambasador Województwa Lubelskiego”
opublikowano: 2020-02-14 08:20:52

Już tylko dwa dni pozostały do uroczystej gali w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie podczas, której poznamy laureatów konkursu „Ambasador Województwa Lubelskiego” za 2019 rok. Dowiemy się także kto otrzyma zaszczytny tytuł „Marka Lubelskie”.

Statuetka Ambasadora przyznawana jest w trzech kategoriach - osobie, instytucji i firmie. Dotychczas samorząd województwa tytułem i prestiżową statuetką wyróżnił 62 honorowych Ambasadorów, którzy poprzez swoją działalność promują region w kraju i za granicą.

- Laureaci tytułu Ambasadora są naszą dumą i wizytówką województwa - przekonuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczni laureaci tytułu „Ambasador Województwa Lubelskiego” to:

• Ania Dąbrowska - osoba
  • Modern-Expo S.A. z Lublina - firma
  • Spice Gears Team 5883 - instytucja

W poprzednich latach tytuł ten otrzymali m.in.: Budka Suflera, Beata Kozidrak, Uzdrowisko Nałęczów, Kabaret Ani Mru Mru, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, WSK-PZL Świdnik S.A., Zakłady Azotowe Puławy S.A. czy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Twardy orzech dla kapituły

Kapituła Honorowa Tytułu „Ambasador Województwa Lubelskiego” w skład, której wchodzi Zarząd Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Przewodniczący Sejmiku Województwa oraz przedstawiciele mediów miała trudny wybór. Do konkursu za 2019 rok zgłoszonych zostało bowiem łącznie 46 osób, instytucji i firm. Wpłynęło także 27 kandydatur do projektu „Marka Lubelskie”. Głównym celem tego programu jest promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego będącego symbolem jakości, innowacyjności i troski o środowisko.

W ramach ubiegłorocznej, XIII edycji certyfikatem „Marka Lubelskie” Kapituła wyróżniła
7 firm:

• Avis Ekologiczne Place Zabaw s.c.
  • AVANT Fabryka Porcelitu Jerzy Bujanowicz
  • Firma Handlowa Kabis – Dywany Łuszczów
  • Przedsiębiorstwo Handlowe Conkret sp. z o.o.
  • Magdalena Niedziałek „Dąbrówka”- Lubartowska 77
  • Fun Park Sp. z o.o. Magiczne Ogrody Janowiec rodzinny park tematyczny
  • Pszczelarz Kozacki Pasieka Tadeusz Kozak

Laureatów konkursu „Ambasador Województwa Lubelskiego” oraz Marka Lubelskie” poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się w sobotę w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Remigiusz Małecki

Rzecznik Prasowy Województwa Lubelskiego