Data: 07.08.2020 Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
Starosta Janowski w sprawie koronawirusa. „Osoby, które wracają z zagranicy, powinny obowiązkowo zgłosić ten fakt telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej”
opublikowano: 2020-03-10 07:10:00

W związku z pierwszym potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem w Janowie Lubelskim, zostały zawieszone zajęcia w podległych placówkach oświatowych (do 25 marca włącznie). Na okres 14 dni zawieszono działalność domu kultury i krytej pływalni. Targowisko zostało zamknięte. Obowiązuje też zakaz handlu na rynku miasta.

Decyzją dyrekcji szpitala - w porozumieniu z PSSE, wprowadzono zakaz odwiedzin chorych. W szpitalu podejmowane są jedynie działania ratujące życie, co oznacza, że planowane przyjęcia do szpitala zostały wstrzymane.

Odwołane są wszystkie imprezy, organizowane przez Powiat Janowski. O analogiczne stanowisko proszę innych organizatorów.

Apeluję również do mieszkańców powiatu janowskiego, aby nie uczestniczyli w spotkaniach i zgromadzeniach o charakterze publicznym. Jeśli nie ma pilnej potrzeby, unikajmy urzędów, ośrodków zdrowia i innych instytucji. Ograniczmy aktywność i wyjazdy do minimum. Jeśli są to sprawy mniej ważne, kontaktujmy się z przychodniami, urzędami itp. nie osobiście, ale telefonicznie lub drogą meilową. Apel ma charakter profilaktyczny, do czasu uspokojenia się sytuacji epidemiologicznej.

Proszę wszystkich o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i medycznych oraz komunikatów Wojewody Lubelskiego.

Wszystkie osoby, które wracają z zagranicy, powinny obowiązkowo zgłosić ten fakt telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim; telefony kontaktowe: 15 8725400, 679 079 690.

Artur Pizoń - Starosta Janowski