Data: 15.08.2020 Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
Starosta Janowski w sprawie koronawirusa. „Jeśli nie musisz, nie wychodź z domu. Pamiętaj - od tego, jak postępujesz, zależy bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich”
opublikowano: 2020-03-10 11:28:00

Szanowni Państwo

          W związku z pojawieniem się koronawirusa, postarajmy się ograniczyć wychodzenie z domu i przebywanie w dużych skupiskach ludzi. Jeśli nie ma pilnej potrzeby, unikajmy urzędów i innych instytucji. Ograniczmy aktywność i wyjazdy z domu do minimum. Jeśli są to sprawy mniej ważne, kontaktujmy się z przychodniami, urzędami, itp. nie osobiście, ale telefonicznie lub drogą meilową. Podczas załatwiania niektórych spraw urzędowych w Starostwie, proszę o wykorzystanie formy elektronicznej poprzez skrzynkę podawczą (e-PUAP).

          Załatwiajmy tylko bardzo pilne sprawy, wymagające np. rejestracji auta, wydania prawa jazdy czy stawiennictwa w sądzie czy policji. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości, co najmniej jednego metra. Całą resztę, typu spotkania czy zakupy w galeriach handlowych, odłóżmy na później. Zadbajmy o dzieci i młodzież, by zrezygnowały z zabaw i spotkań koleżeńskich. Odwołane imprezy, spotkania czy zajęcia w placówkach oświatowych mają służyć zminimalizowaniu ryzyka zarażenia się koronawirusem, co oznacza, że nie wolno tego traktować w kategoriach ferii, wakacji czy urlopu.

          Wszystkie płatności (opłaty i podatki) - jeśli możemy, regulujmy przelewem elektronicznym. Pamiętajmy też o możliwości wystawiania recept on-line (e-recepta).

          Proszę wszystkich o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i medycznych oraz komunikatów Wojewody Lubelskiego.

          Mieszkańców powiatu janowskiego powracających z zagranicy lub gości z innych krajów, proszę o obowiązkowe zgłoszenie tego faktu telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim; telefony kontaktowe: 15 8725400, 679 079 690.

          W zakresie informacji w sprawie postępowania w sytuacji podejrzenia koronawirusa, została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800 190 590.

          Zachęcam również do bieżącego śledzenia stron internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, na których publikowane są aktualne komunikaty wraz z zaleceniami oraz stosowanie się do tych wytycznych.

Drodzy Państwo

          Pamiętajmy o tym, że w obecnej sytuacji wiele zależy od nas samych, od naszej wspólnej odpowiedzialności, nawet w sytuacjach prozaicznych dnia codziennego. Nie chodźmy na zakupy całymi rodzinami, zadbajmy o to, by dzieci i osoby starsze nie bywały w miejscach publicznych.

          Dbajmy o siebie nawzajem, pamiętając o racjonalnym działaniu i odpowiedzialnym zachowaniu - dla siebie i dla wspólnego bezpieczeństwa.

          Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu. Pamiętajmy, że od tego, jak postępujemy, zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

Artur Pizoń - Starosta Janowski

.

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego