Data: 09.08.2020 Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
ZMIANA ZASAD OBSŁUGI INTERESANTÓW W STAROSTWIE POWIATOWYM W JANOWIE LUBELSKIM
opublikowano: 2020-03-16 15:30:00

ZMIANA ZASAD OBSŁUGI INTERESANTÓW

W STAROSTWIE POWIATOWYM W JANOWIE LUBELSKIM

Szanowni Państwo

          Mając na uwadze troskę o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu janowskiego - w związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2, w okresie od 16 marca 2020r. do odwołania, wprowadza się ograniczenia w wykonywaniu zadań przez Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim. W tym okresie wykonywane będą przede wszystkim zadania w zakresie niezbędnym do zapewnienia pomocy obywatelom.

Zmiany polegają na ograniczeniu kontaktów interesantów z pracownikami Starostwa wyłącznie do formy wykluczającej bezpośredni kontakt, tzn. tylko za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej: telefon, skrzynka podawcza (e- PUAP), poczta e-mail, faks.

Korespondencję tradycyjną, w tym podania, wnioski i pisma, należy wrzucać do oznaczonego  pojemnika, znajdującego się przy wejściu do budynku Starostwa, w zamkniętych kopertach opisanych nazwą wydziału oraz zawierających  numer telefonu interesanta.

Interesanci są przyjmowani tylko w wyjątkowych sytuacjach w wyznaczonym do tego miejscu.

Kasa Starostwa nie realizuje obsługi w sposób bezpośredni. Wszystkie transakcje powinny być regulowane drogą elektroniczną.

WZORY PISM, OBSŁUGA ZDALNA, ODPOWIEDZI

Wnioski i dokumenty są do pobrania na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w zakładce Formularze elektroniczne. Wypełnione dokumenty można także wysłać pocztą.

Wszelkie informacje czy pomoc w uzupełnieniu dokumentów urzędnicy będą udzielać telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Wykaz wszystkich telefonów jest dostępny na stronie internetowej http://www.powiatjanowski.pl/starostwo_powiatowe.

O decyzji mieszkańcy będą informowani telefonicznie, a jej przekazanie nastąpi za pośrednictwem operatora pocztowego, z zastrzeżeniem szczególnych przypadków.

WYDZIAŁ KOMUNIKACJI

 Zgłoszenie zbycia/nabycia pojazdu można dokonać elektronicznie poprzez skrzynkę podawczą (e-PUAP) lub na adres: zkurzyna@powiatjanowski.pl Do zawiadomienia należy dołączyć zeskanowane dokumenty własności pojazdu (umowy, faktury). Zawiadomienie można również zostawić w urzędzie na parterze.  W celu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości prosimy o podanie danych kontaktowych: adresu e:mail lub numeru telefonu.

            Okres ograniczenia pracy urzędu dla petentów nie będzie liczony do okresu, w którym należy zgłosić zbycie/nabycie pojazdu lub jego rejestrację.

Do czasu obowiązywania zmian zasad obsługi interesantów Starosta Janowski nie będzie naliczał kar osobom, które nie dopełnią obowiązku zarejestrowania pojazdu w ciągu 30 dni albo obowiązku zawiadomienia urzędu o sprzedaży lub zakupie pojazdu. Na ulgę mogą liczyć tylko ci, którym 30-dniowy termin na załatwienie tych formalności upłynął nie wcześniej niż 13 marca.

            W ważnych sprawach niecierpiących zwłoki z zakresu zadań Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych prosimy   o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Szanowni Państwo

          W związku z pojawieniem się koronawirusa, ograniczmy wychodzenie z domu i przebywanie w dużych skupiskach ludzi. Unikajmy urzędów i innych instytucji, kontaktujmy się z nimi nie osobiście, ale telefonicznie lub drogą mailową.

          Ograniczmy aktywność i wyjazdy z domu do minimum.

          Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości, co najmniej jednego metra. Zadbajmy o dzieci i młodzież, by zrezygnowały z zabaw i spotkań koleżeńskich. Odwołane imprezy, spotkania czy zajęcia w placówkach oświatowych mają służyć zminimalizowaniu ryzyka zarażenia się koronawirusem, co oznacza, że nie wolno tego traktować w kategoriach ferii, wakacji czy urlopu.

          Wszystkie płatności - jeśli możemy, regulujmy przelewem elektronicznym. Pamiętajmy też o możliwości wystawiania recept on-line (e-recepta).

          Proszę wszystkich o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i medycznych oraz komunikatów Wojewody Lubelskiego.

          Mieszkańców powiatu janowskiego powracających z zagranicy lub gości z innych krajów, proszę o obowiązkowe zgłoszenie tego faktu telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim; telefony kontaktowe: 15 8725400, 679 079 690.

          W zakresie informacji w sprawie postępowania w sytuacji podejrzenia koronawirusa, została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800 190 590.

          Zachęcam również do bieżącego śledzenia stron internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, na których publikowane są aktualne komunikaty wraz z zaleceniami oraz stosowanie się do tych wytycznych.

Drodzy Państwo

          Pamiętajmy o tym, że w obecnej sytuacji wiele zależy od nas samych, od naszej wspólnej odpowiedzialności, nawet w sytuacjach prozaicznych dnia codziennego. Nie chodźmy na zakupy całymi rodzinami, zadbajmy o to, by dzieci i osoby starsze nie bywały w miejscach publicznych.

          Dbajmy o siebie nawzajem, pamiętając o racjonalnym działaniu i odpowiedzialnym zachowaniu - dla siebie i dla wspólnego bezpieczeństwa.

          Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu. Pamiętajmy, że od tego, jak postępujemy, zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.   

Artur Pizoń - Starosta Janowski

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego