Data: 15.08.2020 Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
Pracownicy WTZ szyją maseczki dla janowskiego szpitala
opublikowano: 2020-03-29 09:33:58

            Choć działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej - w związku z zagrożeniem koronawirusem, została zawieszona, to pracownicy placówki pracują cały czas. Maseczki ochronne szyje nawet kierowca. Pierwsza partia deficytowego towaru (100 sztuk) trafiła do szpitala w ubiegłą sobotę, 21 marca (trzy dni po rozpoczęciu ręcznej produkcji), kolejna trafi niebawem.

            Maseczki, które w szpitalu są sterylizowane, szyją na zmiany, nawet w sobotę. Na początku szło opornie. Złamała się igła i nić zaplątała, ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Maszyny z warsztatowej pracowni krawieckiej, własne i pożyczone stały się „posłuszniejsze”, a codzienny rytm pracy ustalony. Każdy wie, co ma robić. Jedno kroi, drugie szyje, trzecie doszywa gumkę i tak na zmianę. Szycia maseczek nauczyli się w trybie przyspieszonym z Internetu, w którym roi się od informacji, jak i z czego szyć maseczki ochronne dla pracowników szpitali i sanepidu, policjantów, żołnierzy, urzędników i innych osób, które w tym trudnym czasie pracują.

            Zaczęło się od telefonu Anny Śmit - szefowej PCPR-u, która zaproponowała szycie maseczek dla personelu medycznego janowskiego szpitala. Pomysł trafił na podatny grunt. Teraz, terapeuci z WTZ zdają prawdziwy egzamin z wolontariatu. Pracują charytatywnie, chociaż - wzorem innych, mogliby nic lub niewiele robić, bo podopieczni i tak siedzą w domu.

            Pracują na zmiany - po pięć osób, 4 godziny dziennie. - Z dnia na dzień maseczek jest więcej, a nam raźniej. Mamy materiał i akcesoria…, i świadomość, że w tym trudnym czasie robimy coś dobrego dla pracowników szpitala, którzy narażają własne zdrowie i życie, żeby ratować cudze - mówi Regina Małek - Kata - pracownik socjalny WTZ, obecnie... „krawcowa”.

Alina Boś; foto: archiwum WTZ

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego