Data: 07.08.2020 Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
„Natychmiast” to najlepszy czas na czynienie dobra (św. Katarzyna ze Sieny)
opublikowano: 2020-03-29 11:36:32

Składamy serdeczne podziękowania za pełną zaangażowania postawę pracowników janowskiego szpitala w obliczu nieznanej, przerażającej cały świat epidemii.

Dziękuję za trwanie na posterunku, zachowanie spokoju i podejmowanie nowych wyzwań w postaci pobierania wymazów od osób potencjalnie zarażonych wirusem, opiekę nad pacjentami z podejrzeniem. Stanowicie przykład dla całego naszego społeczeństwa.

Pani Dyrektor ds. Lecznictwa - Agnieszce Konefał, Przewodniczącej Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych - Annie Tokarskiej, Pielęgniarce Naczelnej - Bożenie Mróz, pielęgniarkom epidemiologicznym - Elżbiecie Pawlos i Wioletcie Wojtan, Bożenie Dyach - Kot - Kierownikowi Laboratorium, Kierownikowi Działu Ewidencji Usług Medycznych - Małgorzacie Sowa, kierownikom oddziałów, pielęgniarkom oddziałowym (na szczególne uznanie zasługuje Renata Robak) oraz wszystkim nie wymienionym z imienia pracownikom szpitala, dziękuję za pracę ponad wymiarowe godziny, wzmożony wysiłek, aby mądrze i racjonalnie przeorganizować bezpieczną pracę w szpitalu.

Pamiętajmy że służba chorym stanowi nasz obowiązek. Bez Was, nie wygramy tej wojny.

Dziękujemy za inicjatywy pracowników w pozyskiwaniu środków ochrony indywidualnej, za szycie już od prawie 3 tygodni masek ochronnych, za wsparcie dobrym pomysłem, słowem i gestem.

Składamy ponadto serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym za pomoc w pozyskiwaniu środków ochrony indywidualnej oraz środków dezynfekujących dla personelu medycznego. Przykładem takich zachowań jest przekazanie środków przez kosmetyczki Monikę Ciukaj i Iwonę Mańkę, Ryszarda Majkowskiego, zakład krawiecki Wojciecha Robaka czy też grupy osób, które szyją maseczki w domach (Wy, moi drodzy, wiecie o kim mowa). Razem możemy więcej!

Jesteśmy wdzięczni inspekcji weterynaryjnej z podkreśleniem roli Romana Jarosza za użyczenie dużej partii środków ochrony już w pierwszych dniach wystąpienia koronawirusa w naszym kraju.

Słowa podziękowania należą się także służbom Wojewody Lubelskiego, Zarządowi Powiatu za bieżące wsparcie w zaopatrzeniu szpitala.

Dziękujemy Łukaszowi Potaczale za ozonowanie naszych karetek, Czesławie Sulowskiej za codzienne posiłki dla pracowników SOR oraz zespołów karetek, pizzerii „Domino” za dokarmianie drugiej zmiany karetek, Teresie Chmiel za przekazanie materiałów na maseczki, Markowi Butrynowi za nieodpłatne plakaty, dotyczące walki z koronawirusem, Tomaszowi Gajewskiemu, Mariuszowi Burdzie, Jarosławowi Bańce za nieodpłatne użyczanie samochodów do transportu środków ochrony indywidualnej, Przemysławowi Kołtysiowi za drukowanie przyłbic ochronnych, Beacie Prus za ciepły gest przekazania kwiatów dla personelu szpitala.

Gorące podziękowania kierujemy także do członków Koła Nr 6 Polskiego Związku Wędkarskiego z Dorotą Kołtyś za przekazanie pieniędzy na zakup środków do dezynfekcji pomieszczeń na łączną kwotę 1200 zł.

Szczególnie ciepłe słowa wdzięczności składam na ręce bliskiej mi osoby, księdza wywodzącego się z naszych terenów, na stałe zamieszkującego zagranicą, który przelał na konto szpitala kwotę 5 tys. EURO (prawie 22 tys. zł) na walkę z epidemią.

Takie gesty wskazują, że nie jesteśmy sami, że ludzie nie zobojętnieli i chcą sobie nawzajem pomagać.

Dyrekcja Szpitala w Janowie Lubelskim; foto: archiwum placówki