Data: 02.06.2020 Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
„Niezłe ziółko” to tytuł konkursu dla dzieci ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie
opublikowano: 2020-05-20 11:20:00

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza dzieci przedszkolne (5-7 lat) i szkolne (8-10 lat) do udziału w konkursie „Niezłe ziółko”. Jego ideą jest upowszechnianie wśród dzieci podstawowej wiedzy o ziołach, jak je rozpoznawać, uprawiać czy wykorzystywać w kuchni lub w medycynie domowej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 sierpnia br.

- Zabawa w małego ogrodnika i okazja do samodzielnego wyhodowania wybranej roślinki to nie tylko zajmująca zabawa, ale także dobra lekcja kreatywności oraz cierpliwości. - wyjaśnia Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Praca konkursowa składa się z dwóch zadań:

1.    Zadanie pierwsze polega na wyhodowaniu własnych ziół z nasion
lub z sadzonki (możliwe jest wykorzystanie ziół dziko rosnących,
np. na łące). Należy bacznie obserwować roślinę na każdym etapie jej wzrostu.

2.    W drugim zadaniu trzeba przygotować relację z obserwacji hodowanej roślinki. Może to być jedna z poniższych form:

•     praca plastyczna, której tematem przewodnim będzie samodzielnie wyhodowana roślinka,

•     dziennik ogrodniczy z rejestracją etapów rozwoju rośliny i czynności wykonywanych przez dziecko,

•     literacki opis rośliny i jej zastosowania,

•     zielnik.

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną przez rodzica lub opiekuna kartę zgłoszeniową) należy przesłać do 31 sierpnia br. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin

(z dopiskiem: KONKURS „NIEZŁE ZIÓŁKO”).

Dla zwycięzców w obu kategoriach wiekowych przewidziane są cenne nagrody rzeczowe:

•     I miejsce - do 2000 zł;

•     II miejsce - do 1500 zł;

•     III miejsce - do 1000 zł;

•     oraz 50 wyróżnień po ok. 200 zł.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi nie później niż 30 września br. na stronie: www.lubelskie.pl oraz na portalu społecznościowym Lubelskie. Regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie urzędu: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci-rolnictwo-i-srodowisko/konkurs-dla-dzieci-niezle-ziolko/

_____
Organizatorem konkursu jest Województwo Lubelskie, a wszelkich informacji dotyczących konkursu udzielają pracownicy Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL w Lublinie:

tel. 81 44 16 538 oraz 81 44 16 802

e-mail: konkursy@lubelskie.pl