Data: 04.07.2020 Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Pobyt grupy Emerytów i Rencistów w Muszynie Zdrój
opublikowano: 2020-06-29 09:51:39

Mimo jeszcze dość trudnej sytuacji wokół pandemii zdecydowaliśmy się wyjechać na 13-dniowy pobyt do Muszyny, zaplanowany jeszcze w ubiegłym roku. Początkowo, planowany pobyt na przełomie marca i kwietnia br. miał rozpoczynać obchody Światowego Dnia Inwalidy w Powiecie Janowskim. Udało się nam przeżyć w warunkach pandemii ponad 3 miesiące, aby turnus ten zrealizować w dniach 07- 20.06. br. Byliśmy jedynym i pierwszym turnusem, który rozpoczynał zbiorowy pobyt w Muszynie, w tegorocznym sezonie turystycznym.

Przewozy osób odbył się wynajętym autokarem z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Musieliśmy zrezygnować z planowanych wcześniej wycieczek do Słowacji oraz Zakopanego. Korzystaliśmy ze zwiedzania Muszyny, w tym ogrodów sensorycznych, antycznych i ogrodów biblijnych, zwiedzania okolic, naturalnych źródeł magnezowo - wapiennych, mofetów oraz terenów wokół Popradu i Krynicy. Atrakcją był wyjazd kolejka linową a następnie wejście na punkt widokowy w Słotwinach. Najbardziej uczestnicy zadowoleni byli z codziennej, porannej gimnastyki na wolnym powietrzu, rehabilitacji i wycieczek z przewodnikiem.

Na uwagę zasługuje wyczyn naszych dwóch emerytów, którzy podczas pobytu na turnusie, poza obowiązującymi zajęciami, zaliczyli dystans 160 km różnymi szlakami chodząc każdego dnia. O tym, jak wyglądał pobyt janowskich emerytów w Muszynie niech zobrazują zamieszczone z pobytu zdjęcia.

Turnus zrealizowano z udziałem środków finansowych PFRON Powiatu Janowskiego.

Zofia Widz-Baryła, foto: Alina Ślusarska i Krzysio Szpinda