Data: 16.12.2018 Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Uroczystości w Kocudzy Drugiej
opublikowano: 2011-09-26 07:18:38

Dnia 18 września bieżącego roku w Kocudzy Drugiej odbyło się uroczyste nadanie imienia oraz oficjalne oddanie do użytku Centrum Kulturalno - Sportowego im. Edwarda Wojtasa. Uroczystości rozpoczęła polowa Msza Św. odprawiona na terenie nowo wybudowanego obiektu. Strażackie pododdziały jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ustawiły się kolumną w centrum placu przy obiekcie, a poczty sztandarowe stanęły przed obiektem po obu stronach. Mszę Św. sprawował Ks. dr Mariusz Telega wraz z Proboszczem Parafii w Kocudzy Ks. Janem Kardasiem, Ks. kanonikiem Stanisławem Kowalem, Ks. kanonikiem Janem Sobczakiem i Ks. Wojciechem Marzec.

Wśród zaproszonych księży przybyli również Ks. kanonik Piotr Kubicz, Ks. Cezary Zybała oraz Ks. Marek Siwecki. W tym dniu, swoją osoba zaszczycili nas także dostojni goście: Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego, Jan Łopata - Poseł na Sejm RP, Żona Alina zmarłego Pana Edwarda Wojtasa wraz z córkami Małgorzatą i Moniką, Marian Tokarski- Starosta Powiatu Biłgorajskiego, Piotr Rzetelski – Radny Sejmiku Wojewódzkiego, Jacek Czerniak – Radny Sejmiku Wojewódzkiego, Marek Piech - Wójt Gminy Dzwola, Czesław Jaworski - Wójt Gminy Chrzanów, Jerzy Pietrzyk - Wójt Gminy Potok Wielki, Lucjan Orgasiński – Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Józef Klajda – były Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Tomasz Serwatka - z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Janowie Lubelskim, Tomasz Szostek - Dyrektor Biura PSL w Lublinie, Jan Stręciwilk – Prezes ZP PSL w Janowie Lubelskim, Marek Grzyb – wiceprezes ZP PSL w Janowie Lubelskim, przedstawiciele urzędu Gminy Dzwola i Gminy Batorz, przedstawiciele służb mundurowych i jednostek organizacyjnych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Kocudzy.

Po Mszy Św. nastąpiło poświecenie obiektu Kulturalno – Sportowego i Boiska wielofunkcyjnego znajdującego się obok obiektu jak również uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej im. Edwarda Wojtasa oraz złożenie kwiatów pod tablicą.

Po oficjalnych uroczystościach została przedstawiona akademia przez młodzież i dzieci z Zespołu Szkół w Kocudzy.

Ewelina Deruś; foto: T. Jaszek., B. Blacha