Powrót do listy artykułów NIEĆPA

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w dniu 07.06.2017r. wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Promyk w Janowie Lubelskim mieli okazję uczestniczyć w występie MARGARET, która szturmem podbiła polskie listy przebojów i serca polskich słuchaczy, wydając takie hity jak Heartbeat, Elephant, Cool me down, Thank you very much i wiele, wiele innych. 

Występ ten był częścią imprezy profilaktycznej z serii „NIEĆPA” promującej zdrowy styl życia bez używek i nałogów.

  Rozpoznawanie i przeciwdziałanie narkomanii wśród młodzieży to główny cel akcji profilaktyczno - informacyjnej „NIEĆPA”. Biorą w niej udział pedagodzy, samorządowcy i pracownicy instytucji pomocy społecznej.

 

  Podczas imprezy w punktach konsultacyjnych można było uzyskać informacje na temat sposobów udzielania pomocy osobom zagrożonym uzależnieniami i uzależnionym oraz rodzinom, miejsc terapii oraz warunków i szans wyjścia z problemu uzależnień. Odbyła się też dystrybucja materiałów informacyjno-edukacyjnych na temat uzależnień. Organizatorzy kampanii chcą namówić młodych ludzi, by powiedzieli „nie” trzem uzależnieniom: zażywaniu narkotyków i dopalaczy, piciu alkoholu i paleniu papierosów. Wiele razy w ciągu imprezy wybrzmiało głośne trzy razy NIE dla papierosów, alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Również piracka jazda za kierownicą nie znajduje aprobaty i uznania.

 

Pomorska Agencja imprez Artystycznych PAJA bardzo starannie przygotowała scenariusz całej imprezy, aby była ona atrakcyjna dla szerokiego grona odbiorców. Zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

  Jako support zagrał występujący dla „NIEĆPY” od lat zespół STO% z Piotrem Nagielem - muzykiem, który współpracował z całą plejadą polskich gwiazd sceny rockowej. 

Publiczność, która doskonale się bawiła, nie szczędziła artystom braw. Nie zabrakło też rytmicznych oklasków i wspólnego śpiewania tekstów piosenek wraz z wokalistami.

 

  Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z efektywnego spędzenia czasu wolnego.

 

Bilety ufundował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, za co serdecznie dziękujemy.

 

Tekst Barbara Białek

© 2014 Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk”

ul. Jana Pawła II 10 | 23-300 Janów Lubelski

Tel.(15) 8717 427 | Fax (15) 8717 438 | REGON: 060020929 | NIP:862-158-18-13

e-mail: placowka_promyk@wp.pl | Nr konta: 20 1240 5497 1111 0010 5531 6797

projet i wykonanie: Pawel Tryka