Powrót do listy artykułów DOBRO POWRACA

Dawno temu w pewnym domu dziecka mieszkała dziewczynka, była jedną z trzech sióstr, oraz jedną z wielu innych wychowanków w tej placówce. Podczas swojego pobytu w domu dziecka dziewczynka nie zawsze zgadzała się ze zdaniem wychowawców tam pracujących, nie wszystkie metody wydawały jej się słuszne i potrzebne. Jej zdanie znacznie różniło się od zdania osób, które chciały ją wychować. Oczywiście nie zawsze tak było, były także radosne chwile, które wszyscy bardzo dobrze wspominamy.

 

Dziś owa dziewczynka jest już dorosła, założyła swoją rodzinę i wychowuje własne dzieci, zmieniły się także jej poglady i myślenie na pewne sprawy.

 

Po latach Paulina – bo o niej mowa, nasza była wychowanka postanowiła zorganizować dla domu w którym mieszkała i dla dzieci obecnie w nim mieszkających zbiórkę i transport odzieży, oraz zabawek.

Paulina włożyła bardzo dużo wysiłku, aby zorganizować całą zbiórkę i transport tych rzeczy. Wiele godzin spędziła na praniu i prasowaniu zebranych ubrań. Podczas zbiórki spotkała się z dużą życzliwością innych osób, które pomogły jej w tym przedsięwzięciu. Niestety nie brakowało także osób, które były nastawione bardzo negatywnie. Nie brakowało przykrych komentarzy pod adresem Pauliny, która była posądzana o zbieranie rzeczy dla siebie pod przykrywką akcji dla dzieci z domu dziecka.

 

Wszystkie szczegóły akcji młoda kobieta zaplanowała z wielką dokładnością. Paczki pieczołowicie przygotowane i spakowane trafiły do placówki, przywiezione przez firmę przewozową Trans Serwice Szymon Mituła sprawiając dzieciom wiele radości i wielkie zaskoczenie wśród pracowników.

 

Paulina była w stałym kontakcie z pracownikami placówki i informowała o postępach w całej akcji. Całe to wydarzenie sprawiło, że także my jako pracownicy czujemy się bardzo docenieni, wiemy, że nasza praca ma sens, nasze dzieci wracają do nas po latach nie szczędząc dobrych słów pod naszym adresem odnośnie naszej pracy i na temat ich wychowania. Cała akcja pokazała, że potrafiliśmy wychować młodych ludzi, którzy są w stanie robić coś bezinteresownie dla innych, narażając się często na kpiny innych osób.

 

Na ręce Pauliny pragniemy złożyć serdeczne podziękowania zarówno jej samej, jak i wszystkim osobom zaangażowanym w niniejszą akcję. Cieszymy się, ze są na świecie ludzie zdolni do poświeceń i świadczenia dobra dla innych.

Dziękujemy, że jesteście z nami i wspieracie nas.

 

Wychowankowie i pracownicy

POW 'Promyk' w Janowie Lubelskim

 

 

W nagłówku 'Paulina jaką pamiętamy' - zdjęcie archiwalne Placówki 'Promyk' rok 2006

 

 

© 2014 Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk”

ul. Jana Pawła II 10 | 23-300 Janów Lubelski

Tel.(15) 8717 427 | Fax (15) 8717 438 | REGON: 060020929 | NIP:862-158-18-13

e-mail: placowka_promyk@wp.pl | Nr konta: 20 1240 5497 1111 0010 5531 6797

projet i wykonanie: Pawel Tryka