Powiatowe Święto Plonów bez świętowania w plenerze. Dożynkowa msza święta 6. września w Chrzanowie

W tym roku nie będzie tradycyjnych dożynek powiatowych…

Z uwagi na nie dającą za wygraną pandemię i obostrzenia sanitarne, nie ma mowy o dożynkowym świętowaniu w plenerze. I nic dziwnego, bo trudno zachować dystans podczas koncertu czy wspólnej biesiady. Może to i trudne do zaakceptowania, ale w dobie pandemii innego wyjścia nie ma.

– Za duże ryzyko. W sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa, ochrona zdrowia jest najważniejsza. Do tego dochodzą nowe ogniska ASF – informuje Artur Pizoń – Starosta Janowski

To oznacza, że rolnicy podziękują za tegoroczne zbiory, świętując zakończenie żniw, wyłącznie w świątyni.

Dziękczynna msza święta, na którą zapraszają wspólnie: ks. kan. Wiesław Łobaza – proboszcz parafii w Chrzanowie, Artur Pizoń – Starosta Janowski oraz Marcin Sulowski – Wójt Gminy Chrzanów, odbędzie się w niedzielę, 6 września o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Jacka w  Chrzanowie.

Oczywiście, w związku z pandemią, rekomendowane są maseczki i właściwy dystans.

Tekst; foto: Alina Boś