Janowscy emeryci podsumowali tegoroczne lato 2023

„Las i ludzie” to tytuł spotkań świetlicowych Związku Emerytów, które odbyły się wiosną tego roku. W ślad za „wiosennym” tematem, Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Janowie Lubelskim zaplanował jesienny wyjazd 52 osób do rezerwatu „Imielty Ług”, który – przy wsparciu Henryka Rążewskiego – emerytowanego Nadleśniczego Lasów Janowskich – odbył się 28 września br.

Autokarem, trasą Janów przez Łążek grupa dotarła za Kopczeńską Górę, a stąd – pieszo do celu. Droga przemarszu do rezerwatu trwała około 2 godzin i zakończyła się w Gwizdowie na pikniku.

Nadleśniczy, tak jak obiecał; pokazał las i jego zasoby w naturze. Większość uczestników zwiedzała teren rezerwatu po raz pierwszy, za to – z profesjonalnym przewodnikiem i znawcą lasów w różnych aspektach.

Po ciekawych zajęciach – korzystając z cudownej pogody, grupa odbyła spotkanie towarzyskie w formie pikniku w miejscowej agroturystce.

Spotkanie integracyjne przy grillu to impreza towarzyska, podsumowująca tegoroczne lato. Tak zaplanowana i zrealizowana impreza była częścią Powiatowych Obchodów Dnia Seniora i spełniła zamierzony cel.

Koszt całodniowej imprezy został sfinansowany w części ze środków własnych, a w części ze środków finansowych PFRON Powiatu Janowskiego.

Zofia Widz-Baryła: foto: Barbara Wojtan i Helena Sokół