Wernisaż 64 wystawy w Galerii Muzealnej to już historia

Sergiusz Sachno – profesor fotografii pokazał 32 portrety w wymiarze metr na metr polskich aktorek i aktorów. Zdjęcia robione były w latach siedemdziesiątych, dlatego aktorzy i aktorki na zdjęciach są bardzo młodzi. Kilku z nich już nie żyje. Ale pamięć pozostała i na wernisażu wielu, zwłaszcza starszych, mogło powspominać te swoje młodzieńcze lata. Niestety, nie było czasu fotografować, ale dzięki takim wspaniałym fotografiom chętni mogą zapoznać się z tym co, się w piątek działo. A działo się dużo. Wspaniały śpiew i gra zespołu Gotem z Zamościa, krótki, ale jakże piękny występ Sylwestra Bernaciaka, wyśpiewane wiersze Krzysztofa Cezarego Buszmana oraz zdjęcia polskich aktorów w wykonaniu Sergiusza Sachno. Obecność wielu fotografów z Chełma, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Biłgoraja, obecność Wojewody Lubelskiego – Bolesława Gzika, obecność Szefowej Działu Promocji Janowa – Elżbiety Iwankiewicz, Dyrektor Muzeum Regionalnego – Justyny Flis, Dyrektora Banku Spółdzielczego w Janowie – Andrzeja Blachy, właściciela Firmy Max Elektro w Janowie – Romana Oleszko. I wielu, których trudno wymienić. Dziękuję Telewizji Lublin za rejestrację całego wydarzenia i pokazanie fragmentu w Panoramie.

Zapraszam do relacji fotograficznej oraz do odwiedzin. Wystawa będzie prezentowana do końca 2023 roku.

Antoni Florczak; foto: archiwum autora