Zenon Zyśko – Wicestarosta Janowski

Radny powiatowy z gminy Godziszów, Członek Zarządu Powiatu I, V i VI kadencji Rady Powiatu, Wicestarosta Janowski obecnej VII kadencji, który w zakresie obowiązków ma nadzór nad szpitalem powiatowym, wydziałem geodezji, komunikacji i budownictwa janowskiego Starostwa. Radny gminy Godziszów w latach 1990-1994, delegat gminy do Sejmiku Województwa Tarnobrzeskiego. Członek PiS. Mieszka w Zdziłowicach. Interesuje się sportem i polityką. Gra w szachy. Wykształcenie wyższe licencjackie ekonomiczne. Lat 62. Odznaczony – przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Srebrnym Krzyżem za „Zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego”. Żonaty, dziadek dwojga wnucząt, ojciec trzech synów – lekarzy.

Zyśko to polski chłop z krwi i kości, rolnik, który ma ziemię i gospodarkę. I charakter. Jest spokojny i opanowany i nawet na sesji nikt nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi. Ma swoje zdanie, którego broni… Radny, który nie daje się zbić z pantałyku… Trudny przeciwnik…

Tekst; foto: Alina Boś