Przebudowa drogi powiatowej w Dzwoli. Zaawansowanie prac na poziomie 70 procent

Odpuścić, wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet i lepiej. Umowę strony podpisały w styczniu, a tu – proszę! Roboty mocno zaawansowane, na poziomie 70 procent. Dopisuje pogoda, ale i firma stara się jak może. Z jednego termosu wylewa się kawa i herbata do kubka, z drugiego, „nieco większego” – gorący asfalt na drogę. Temperatury wysokie, to i lepikiem czuć na odległość. O tej porze roku to normalne. – Był czas przywyknąć – powiedziałaby filmowa babcia Pawlakowa. Może i trzeba jechać wolniej i uważniej, ale nikt się nie skarży – w końcu o tę drogę upominano się od lat. O czym mowa? O przebudowie 2,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej od urzędu gminy w Dzwoli do skrzyżowania z drogą gminną przed Kocudzą Drugą (prawie 2,5 km) oraz od skrzyżowania w Dzwoli w kierunku Konstantowa (prawie 0,7 km).

Inwestycja jest realizowana za ponad 9,1 mln zł. Przeszło 5,3 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, reszta to wkład własny Powiatu Janowskiego i Gminy Dzwola (po połowie).

Zadanie realizuje Konsorcjum Firm: Lider – PBI Infrastruktura Spółka Akcyjna z Kraśnika i Partner – PBI WMP Sp. z o.o. z Sandomierza.

Termin zakończenia – listopad br.

Alina Boś; foto: Anna Sosnówka