II wakacyjna wycieczka w ramach projektu:„ Aktywny Dziadek Aktywna Babcia – Edycja IX”.

Tegoroczna edycja uwzględniła w programie, warsztaty teatralne oraz dwie wakacyjne wycieczki : I-sza wycieczka do Biłgoraja i na Roztocze, która odbyła się 26 lipca br. i II-ga do Kochan w gminie Pysznica, realizowana w dniu 21 sierpnia br… Ostatni wyjazd, to pobyt w zagrodzie muzealnej dawnego sprzętu gospodarstw domowych, dawnej szkoły, dawnych zabaw i zabawek oraz prywatnego ZOO z egzotycznymi zwierzętami i ptactwem. Na gry i zabawy oraz wspólny obiad 50-cio osobowa wycieczka zatrzymała się w Osadzie Garncarskiej w Łążku Garncarskim. Obydwie wycieczki przysporzyły sporo wiedzy i umiejętności  zarówno  wnukom jak również babciom i dziadkom. Takie wyjazdy wielopokoleniowe wakacyjne,  realizowane przez szereg lat przez Polski Związek Emerytów, wpływają na dobre relacje  i dobrą komunikację w rodzinie. Osiąganie tych celów odbywa się  poprzez takie i podobne działania, które przekazuje najmłodszym starsze pokolenie.

Projekt realizowany z udziałem środków finansowych Powiatu Janowskiego na 2024 rok.

Fotorelacja: Zofia Widz-Baryła