Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Momoty Dolne

Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą, którym jest Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Lublina, na realizację zadania „Przebudowa drogi powiatowej Łążek Ordynacki – Momoty Dolne w miejscowości Momoty Dolne, na odcinku od km 6+867 do km 8+141”.

Szacunkowa wartość projektu wynosi blisko 5 milionów złotych, z czego 50% finansowania pochodzi z funduszu leśnego, natomiast pozostałe koszty są dzielone po równo między Powiat Janowski i Gminę Janów Lubelski.

W ramach zadania przewidziano prace budowlane obejmujące m.in. przebudowę jezdni, budowę chodnika z kostki brukowej, konstrukcję przepustów, przebudowę zjazdów, wykonanie kanalizacji deszczowej oraz prace wykończeniowe. Termin zakończenia inwestycji został ustalony na połowę grudnia bieżącego roku.

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Starosta Janowski Artur Pizoń, Wicestarosta Zenon Zyśko, Skarbnik Powiatu Barbara Fuszara, Burmistrz Gminy Janów Lubelski Krzysztof Kołtyś, Prezes Zarządu KPRD Marcin Dubiel, Członkowie Zarządu Powiatu: Andrzej Ciupak, Sławomir Dworak, Wiesław Gzik oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Witold Kuźnicki i Kierownik Wydziału Inwestycji i Nadzoru Grzegorz Rachwał.

Tekst; foto: Anna Sosnówka