„Podróże z klasą” – Powiat Janowski otrzymał dofinansowanie

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą „Podróże z klasą” Powiat Janowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 58 800 zł.

Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także urozmaicić zajęcia edukacyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu kultury, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Otrzymane wsparcie pieniężne zostanie przeznaczone na organizację trzydniowej wycieczki szkolnej dla uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim.

Wartość całkowita przedsięwzięcia wyniesie 58 800,00 zł.