Filip Wróbel z Judo Team Modliborzyce medalistą Pucharu Polski!

Po wrześniowych udanych eliminacjach w Warszawie, 6. października odbyły się w Kielcach finały Pucharu Polski, na który kwalifikacje zdobyła tylko dwójka zawodników z województwa lubelskiego, reprezentujący barwy Judo Team Modliborzyce – Filip Wróbel oraz zawodnik UKJ Legion Zamość – Jakub Kaliszczak.

Ponad 270 judoku z 79 klubów z całej Polski rywalizowało o tytuł najlepszego zawodnika w kategorii U13 w kraju.

Świetnie spisał się Filip Wróbel, który zwyciężył 3 z 4 pojedynków. Reprezentant Judo Team Modliborzyce w pierwszej walce uległ zawodnikowi z Bydgoszczy, jak sam przyznał „stres tym razem ze mną wygrał”. W drugiej walce Filip wyszedł już bardziej pewny siebie i pewnie pokonał zawodnika z Piaseczna. Trzecia walka również przebiegła po myśli trenera Sebastiana Rogoży i jego podopiecznego – Filip zwyciężył w pojedynku z judoką z Przemętu. W walce o brązowy medal z zawodnikiem AZS Opole – po błędzie na początku walki, Filip musiał gonić swojego rywala, a był tak zdeterminowany, że w ostatnich sekundach walki zdołał rzucić zawodnika z Opola i odrobił straty. Kolejna akcja to charakter waleczności naszego zawodnika, który nie dawał za wygraną i szedł po swoje do samego końca, zdobywając kolejny punkt i wygrywając swój pierwszy upragniony medal na zawodach tej rangi.

Jak widać, ciężka praca popłaca a Filip jest tego najlepszym przykładem. To nie tylko sportowiec, który osiąga wysokie wyniki w sporcie na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej czy międzynarodowej. To również stypendysta i laureat wielu olimpiad naukowych. To prawdziwy wzór do naśladowania.

Ogromne brawa i gratulacje dla zawodnika, jego trenera oraz rodziców, którzy wspierają swoją pociechę na każdym kroku. Jesteśmy dumni, że do grona medalistów Pucharów Polski zawodników Judo Team Modliborzyce dołączyła kolejna osoba.

W imieniu Klubu oraz Filipa i jego rodziców chcemy podziękować w głównej mierze Gminie Potok Wielki oraz Nadleśnictwu Janów Lubelski, którzy ufundowali 2 nowe judogi dla zawodnika, aby mógł on uczestniczyć w Pucharze Polski U13.