29 kwietnia 2026 roku w naszym Ośrodku odbyła się druga edycja wyjątkowego wydarzenia – Niebieskich Igrzysk. To cenna inicjatywa, której celem jest zwiększanie świadomości społecznej na temat autyzmu poprzez połączenie aktywności sportowej, edukacji oraz wspólnej zabawy.
Tegoroczne igrzyska upłynęły w atmosferze radości, integracji i wzajemnego wsparcia. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem brali udział w przygotowanych konkurencjach sportowych, wykazując się nie tylko sprawnością, ale także duchem fair play, umiejętnością współpracy oraz życzliwością wobec innych. Wydarzeniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, uśmiechu i dobrej energii.
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do sponsora – firmy Skaczący Gumiś, prowadzonej przez Panią Annę Wiechnik. Dzięki ich wsparciu uczestnicy mogli cieszyć się dodatkową atrakcją w postaci żywej maskotki, która wzbudziła ogromny entuzjazm i stała się jednym z najważniejszych punktów programu.
Niebieskie Igrzyska po raz kolejny pokazały, jak ważne są inicjatywy sprzyjające integracji oraz budowaniu otwartości i zrozumienia dla osób w spektrum autyzmu. To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Koordynatorem akcji była nauczycielka Agnieszka Jednac.
Informacje: nadesłano