Dożynki Powiatowe 2024 – Potok Wielki

Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, podczas której dziękowano za tegoroczne plony. Po mszy odbył się tradycyjny korowód dożynkowy, w którym uczestniczyli rządowcy, samorządowcy, delegacje dożynkowe, rolnicy, mieszkańcy, goście zaproszeni oraz przedstawiciele lokalnych instytucji.

Ważnym momentem uroczystości było przekazanie chleba z tegorocznych plonów na ręce Starosty Janowskiego Artura Pizonia i Wójta Gminy Potok Wielki Leszka Nosala, symbolizując tym jedność społeczności i jej wdzięczność za urodzajny rok. Następnie miało miejsce ośpiewanie wieńców dożynkowych, co podkreśliło głębokie przywiązanie do tradycji i kultury ludowej. Uroczystości zakończył występ Ali Tracz.

Tekst; foto: Anna Sosnówka