Janowska Gala Talentów

Janowska Gala Talentów to wydarzenie, które wpisało się już nie tylko w tradycję I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza, ale również naszego miasta. Jest organizowane w ramach Tygodnia Profilaktyki we współpracy z Powiatową Komendą Policji oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta w Janowie Lubelskim.

W towarzystwie szacownych gości zachwycaliśmy się występami na bardzo wysokim poziomie. Podczas Gali, wystąpili uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz przedszkoli Powiatu Janowskiego, aby zaprezentować miejscowej społeczności nasze rozkwitające, rodzime talenty. Artyści dostarczyli niesamowitych wrażeń artystycznych i – jak co roku, potwierdzili fakt, że nasz region jest pełen osób o niebywałych umiejętnościach.

Poziom występów był bardzo wysoki, wykonawcy prezentowali repertuar w różnych kategoriach. Należy tutaj wymienić:

– grupy „Żabki” i „Krasnale” z Samorządowego Przedszkola nr 3;

– pięcioletniego Piotra Bieńka z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim;

– Huberta Szkutnika z Publicznego Przedszkola nr 4 w Janowie Lubelskim;

– Izabelę Mich z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Drugiej;

– Marię Rykovą z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Drugiej;

– Przemysława Sobótkę i Michalinę Iwan z Mobilnej Szkoły Muzycznej Diany Krzemińskiej w Janowie Lubelskim;

– Nikolę Chołody z KTT JUMP;

– Julię Bańkę, Paulinę Zarzeczną i SWAG QUEENS z formacji Royal Dance Center;

– Anetę Luks.

Występy artystów dostarczyły nam niesamowitych wrażeń, które zapamiętamy na długo. Cieszymy się, że nasza szkoła ma możliwość podjęcia przedsięwzięcia, w które włącza się społeczność lokalna, przyczyniając się do powstania niepowtarzalnej atmosfery.

Dziękujemy pani Beacie i Dariuszowi Prusom – właścicielom kwiaciarni „Casablanca”, którym zawdzięczamy piękną oprawę kwiatową Gali. Dziękujemy pani Bożenie Łacie – właścicielce cukierni „Tradycyjnej”, która częstuje nas pysznymi wypiekami. Dziękujemy pani Ewie Dudzic i pani Emilii Boś – Banasik z firmy „Phenicoptere Spółka z o.o.” za ufundowanie upominków dla młodzieży.

Janowską Galę Talentów zorganizowali nauczyciele I LO: Bożena Czapla, Marzena Jakubiec, Aleksandra Wieleba, Barbara Wieleba, Jarosław Widomski i Piotr Jakubiec.

Zespół ds. promocji I LO