I LO. Olimpiady historyczne – podsumowanie pierwszego semestru

W pierwszym semestrze w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza odbyły się etapy szkolne olimpiad z dziedziny historii. Uczniowie – po przejściu trudnych testów lub pisząc prace, wykazali się znajomością różnych relacji i ocen historiografii oraz znajomością pojęć i zagadnień, wykraczających nawet poza poziom rozszerzony podstawy programowej.

Oto młodzi naukowcy z I LO:

W 50. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej w najbliższą sobotę 13. stycznia w Lublinie będą reprezentować liceum: Mateusz Startek z 4a, Aneta Luks z 3b i Joanna Kwiecień z 2b.

W poniedziałek, 26 lutego br. w Olimpiadzie Wiedzy Historycznej w etapie okręgowym wezmą udział: Arkadiusz Krawczyk i Adam Sosnówka z klasy 3b.

Siódmego marca w Lublinie odbędzie się etap okręgowy Olimpiady Losy Żołnierzy i Oręża Polskiego, gdzie o przejście do etapu centralnego powalczy Mateusz Startek z 4a.

Powodzenia!

Izabela Skrzypa – nauczycielka historii w LO