Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia, w rocznicę uwolnienia więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Święto to zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 roku. W tym roku przypada 77 rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Przedstawiciele Powiatu Janowskiego – Michał Komacki – Wicestarosta Janowski i Tomasz Krzysztoń – Podinspektor ds. kontroli wspólnie z przedstawicielami Gminy Janów Lubelski – Czesławem Krzysztoniem – zastępcą Burmistrza oraz Krystyną Ćwiek- Przewodniczącą Rady Miejskiej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu złożyli kwiaty i zapalili znicze przed tablicą upamiętniającą „poległych i zamordowanych przez niemieckiego i sowieckiego okupanta w latach 1939-1945”. Znicze i kwiaty złożyli  także przed epitafium, upamiętniającym mieszkańców powiatu janowskiego, pomordowanych w obozach koncentracyjnych i innych miejscach kaźni w czasie drugiej wojny światowej, z których około stu zginęło w Auschwitz.

Tekst; foto: Anna Sosnówka