„Nartraj” w Chrzanowie. Slalomem po Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego

Tradycji stało się zadość… W mroźną i śnieżną niedzielę, 31. stycznia, ponad 30 dzieci w wieku od 6 do 16 lat wzięło udział w kolejnych zawodach narciarskich o puchar Marszałka Województwa Lubelskiego, zorganizowanych na stoku narciarskim w Chrzanowie.

Do szusowania slalomową trasą „Nartraju” zachęcał tydzień wcześniej Artur Pizoń – Starosta Janowski. Najlepsi dostali nagrody, dyplomy i puchary, a wszyscy – medale pamiątkowe i drobne upominki, które wręczał Marszałek Jarosław Stawiarski oraz przedstawiciele samorządu – Wicestarosta Janowski Michał Komacki, Władysław Sowa – Członek Zarządu Powiatu oraz Wicewójt Chrzanowa – Janusz Wlizło. Sportowe zmagania obserwowali również radni wojewódzcy – Ryszard Majkowski i Piotr Rzetelski – właściciel stoku w Chrzanowie (stacja narciarska działa od grudnia 2006 roku).

Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych w podziale na chłopcy i dziewczęta.

I tak, w kategorii 6-9 lat, pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Domagalska, drugie – Natasza Sowa, a trzecie – Katarzyna Łukaszczyk, natomiast wśród chłopców prym wiódł Antoni Sternik, na drugim miejscu uplasował się Bruno Wiśniewski, a na trzecim – Konrad Niećko.

W kategorii 10-13 lat, złoty medal wywalczyła Nikola Wałach, srebro – Nadia Bartoszek, brąz – Alicja Próchno, natomiast wśród chłopców królem slalomu został Damian Semp, drugie miejsce zajął Szymon Kułak, a trzecie – Karol Kot.

Wśród dziewcząt, w kategorii 14-16 lat wystartowała jedynie Anna Grzywna, która zajęła pierwsze miejsce, natomiast wśród chłopców najlepszym zawodnikiem okazał się Jakub Malec. Tuż za nim, „z dwójką” uplasował się Karol Biernat, natomiast trzecie miejsce zdobył Brajan Bartoszek.

Głównym sponsorem zawodów był Lubelski Węgiel „Bogdanka” oraz Grupa Azoty Puławy i PGE Dystrybucja S.A. Do sportowej imprezy dołożył się też Lubelski Urząd Marszałkowski, Urząd Gminy w Chrzanowie oraz Powiat Janowski (5 tys. zł).

W tym roku – ze względu na pandemię i inflację, stok w Chrzanowie, zwany przez niektórych „Narciarską Stolicą Lubelszczyzny”, notuje spadek szusujących, co widać było w dziecięcej rywalizacji… Rywalizacji, która hartuje ducha sportowego najmłodszych, uczy gry fair play, promuje narciarstwo, a przede wszystkim… integruje społeczność narciarską w wieku od 6 do 16 lat (i nie tylko)…

Alina Boś; foto: Anna Sosnówka