Nowe umundurowanie dla janowskiej OSP

Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie Lubelskim w ramach zadania publicznego „Lubelskie wspiera OSP”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł na zakup dwóch kompletów ubrań specjalnych trzyczęściowych, podnoszących bezpieczeństwo działań strażaków, zabezpieczając ich przed oddziaływaniem wysokiej temperatury czy różnego rodzaju substancjami chemicznymi w akcjach ratowniczo gaśniczych oraz czterech par obuwia specjalnego. Propagowanie wiedzy na temat funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy i powiatu janowskiego oraz możliwości wykorzystania potencjału ratowniczego przyczyni się do zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa publicznego społeczności lokalnej na obszarze miasta i gminy Janów Lubelski, powiatu janowskiego i województwa lubelskiego.

Zarząd OSP w Janowie Lubelskim