Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2808L Janów Lubelski (ul. Bialska) – Tokary – Huta Turobińska odcinek Biała Druga – Kawęczyn ” dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 8

Kwota dofinansowania: 10 000 000,00 zł

Całkowita wartość inwestycji: 14 600 000,00 zł

Inwestycja obejmuje przebudowę 2,290 km odcinek drogi powiatowej nr 2808L przez miejscowości Biała Druga w gm. Janów Lubelski i Kawęczyn w gm. Godziszów. W ramach inwestycji zamierza się w szczególności wykonać następujące roboty budowlane: przebudować jezdnię szer. 6,0 m, wykonać ciąg pieszo-rowerowy po stronie prawej na całej długości odcinka, przebudować istniejący chodnik w m. Biała Druga po stronie lewej, wykonać kanalizację deszczową, przebudować istniejące rowy odwodnieniowe wraz z przepustami pod zjazdami i pod koroną drogi, przebudować most na rzece Biała, przebudować zatoki autobusowe, wykonać aktywne oznakowanie przejść dla pieszych przy szkole, wykonać nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz wykonać nowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu (bariery drogowe i barierki ochronne.

Cele projektu:

Przedmiotowa inwestycja znacznie poprawi sytuację mieszkańców miejscowości, zwiększając bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Harmonogram projektu

Projekt realizowany jest od lipca 2024r. a jego zakończenie planowane jest w listopadzie 2025r.

ZDP w Janowie Lubelskim