Rusza nabór do projektu gospodarczego Marka LUBELSKIE

Ruszył nabór do XIX edycji projektu gospodarczego Marka LUBELSKIE, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie. Celem projektu jest promocja produktów i usług, wytwarzanych na terenie naszego województwa, co pozwala budować lokalny patriotyzm. Zgłoszenia są przyjmowane do 24 listopada br. Od 2007 roku, kiedy powstał projekt, już 107 firm z regionu może pochwalić się zastrzeżonym znakiem towarowym Marka LUBELSKIE. Są to przedsiębiorstwa, m.in. z branży spożywczej, medycznej, usługowej, mechanicznej, budowlanej, odzieżowej, IT oraz ogrodniczej. – Zachęcam lubelskich przedsiębiorców do udziału w projekcie gospodarczym Marka LUBELSKIE. Otrzymanie tego tytułu jest równoznaczne z dołączeniem do grona firm, których produkty i usługi są wizytówką województwa lubelskiego w kraju i za granicą – przekonuje marszałek Jarosław Stawiarski.

W 2024 roku certyfikat otrzymało 8 firm:

1. AMERPHARMA Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie;
  2. C2C Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie;
  3. Cieleśnica S.A. z siedzibą w Rokitnie;
  4. Greenland Technologia EM Sp. z o.o. z siedzibą w Janowcu n/Wisłą;
  5. KARKO Robert Karkowski z siedzibą w Biłgoraju;
  6. KOJPASZ Sp. J. Kossowski, Jakubiuk z siedzibą w Wisznicach;
  7. MCL Łukasz Skowyra Restauracja Czarna Dama z siedzibą w Janowcu;
  8. Spiżarnia Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Marka LUBELSKIE wspiera działania proinwestycyjne, proeksportowe oraz rozwój gospodarczy regionu. Dzięki promocji regionalnych produktów i usług pomaga podnosić konkurencyjność lokalnych przedsiębiorstw. Projekt wykorzystuje marketingowy efekt miejsca pochodzenia, polegający na oddziaływaniu miejsca wytwarzania danego produktu czy usługi na dokonywanie wyboru przez konsumentów. Poprzez udział w projekcie gospodarczym Marka LUBELSKIE należy rozumieć:

1. Uzyskanie przez przedsiębiorcę certyfikatu Marka LUBELSKIE.
  2. Prawo do posługiwania się zastrzeżonym znakiem towarowym Marka LUBELSKIE.
  3. Prawo do umieszczania znaku towarowego Marka LUBELSKIE na produktach/usługach, siedzibie firmy, materiałach promocji przedsiębiorstwa i w mediach społecznościowych.

Przystąpienie do projektu jest bezpłatne. Informacje o projekcie oraz Regulamin udziału wraz z formularzem zgłoszenia rejestracyjnego znajdują się na stronie: www.marka.lubelskie.pl Podstawowym warunkiem udziału w projekcie gospodarczym Marka LUBELSKIE jest prowadzenie od co najmniej 24 miesięcy działalności gospodarczej na terenie województwa lubelskiego. Udział przedsiębiorstwa w projekcie należy zgłosić poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia rejestracyjnego wraz z załączonym wyciągiem z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) lub zaświadczeniem o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Wypełniony formularz zgłoszenia rejestracyjnego należy składać:

1. Osobiście, w punkcie kancelaryjnym (p. 072) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie przy ul. Artura Grottgera 4, w godz. 7:30-15:30 lub za pośrednictwem podmiotu, świadczącego usługi pocztowe na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Gospodarki przy ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin

lub

• Elektronicznie na adres: marka.lubelskie@lubelskie.pl – Wniosek wraz z załącznikami, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

Zespół prasowy; Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego