Rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej

KOMUNIKAT

Rusza nabór wnioskówo dofinansowanie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej

Ponad 1,8 mln zł m.in. na szkolenia, warsztaty, konkursy czy zajęcia w terenie trafi do fundacji, stowarzyszeń, samorządów, kół gospodyń wiejskich i ochotniczych straży pożarnych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego wniosku to nawet 50 tys. zł.

Nabór rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 16 sierpnia. – To druga edycja konkursu w ramach programu, w którym stawiamy na edukację ekologiczną. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, w szczególności dzieci i młodzieży. Poprzednie edycje, tego ważnego ze względów podnoszenia świadomości ekologicznej programu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Od czasu jego uruchomienia, czyli 2022 roku wsparliśmy kilkadziesiąt różnego rodzaju inicjatyw na kwotę blisko 4mln zł – mówi Stanisław Mazur, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

W ramach najnowszej edycji Programu beneficjenci mogą uzyskać dotacje w wysokości do 90 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, wyższy poziom dofinansowania do 95 proc. przewidziany jest dla gmin, których co najmniej 10 procent powierzchni stanowi teren parku narodowego. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi do 50 tys zł. W ramach programu istnieje możliwość wsparcia finansowego  takich projektów jak: warsztaty, szkolenia, konferencje, seminaria, programy i kampanie edukacyjne, konkursy, filmy, spoty, audycje, wydawnictwa, itp.

Szczegółowe informacje znajdują się w ogłoszeniu o naborze (załącznik.docx)