Trwa remont budynku internatu Zespołu Szkół Technicznych. Modernizacja pochłonie 4,3 mln zł

Wreszcie… Internat Zespołu Szkół Technicznych doczekał się remontu i to generalnego, o czym świadczy kwota – 4,3 mln zł. Wykonawcą zadania jest Wiko System Sp. z o.o. z Warszawy.

Budynek internatu został oddany do użytku w 1979 roku. Od tamtej pory, przez 45 lat funkcjonowania, „pomieszkiwało” w nim tysiące uczniów, również z sąsiednich szkół średnich. Przed wakacjami, w internacie szkolnym zameldowanych było 140 uczniów – 90 Polaków i 50 obcokrajowców (4 z Kazachstanu, 45 z Ukrainy i jeden z Białorusi).

Prace remontowe idą pełną parą. Wszędzie pełno pyłu, gruzu i demontowanej płytki, rury, wykładziny, armatury łazienkowej, itp.

Zakres rzeczowy modernizacji trzykondygnacyjnego budynku obejmuje, m.in. wymianę instalacji elektrycznej, pionów kanalizacyjnych, drzwi i okien oraz remonty pokojów mieszkalnych, łazienek, schodów, balkonów i korytarzy. To tak w skrócie.

Co i rusz, inwestor i wykonawca spotykają się na miejscu, by omówić szczegóły. Tak było i wczoraj, gdy w remontowanym budynku – w obecności Michała Satowskiego – inspektora nadzoru, spotkały się dwie strony… Z ramienia wykonawcy – Marcin Flis, z ramienia inwestora, czyli Powiatu Janowskiego – Jan Wiśniewski i Robert Kamiński – Naczelnik wraz z Zastępcą Wydziału Logistyki i Gospodarki Mieniem janowskiego Starostwa. Rzecz dotyczyła prac wyburzeniowo – rozbiórkowych, których przebieg obrazują zdjęcia…

Jedno ze zdjęć dotyczy podpisania umowy (od lewej): Robert Kamiński – Zastępca Naczelnika Wydziału Logistyki i Gospodarki Mieniem, Barbara Fuszara – Skarbnik Powiatu, Marcin Flis z ramienia wykonawcy, Artur Pizoń – Starosta Janowski, Zenon Zyśko – Wicestarosta, Jan Wiśniewski – Naczelnik Wydziału Logistyki i Gospodarki Mieniem (foto: Tomasz Krzysztoń).

Tekst; foto: Alina Boś

Zadanie inwestycyjne pt. „Modernizacja budynku internatu Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim”, dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja szósta – PGR