XIII Diecezjalny Konkurs Pieśni Patriotyczno-Religijnej „Przyszłość Polski zależy od was i musi od was zależeć” w Potoczku

Czwartego czerwca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Diecezjalnego Konkursu Pieśni Patriotyczno-Religijnej pod honorowym patronatem Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego, Dziekana Dekanatu Modliborzyckiego ks. kanonika Krzysztofa Woźniaka, proboszcza Parafii św. Mikołaja Biskupa w Potoku Wielkim ks. Artura Dyjaka oraz Wójta Gminy Potok Wielki Leszka Nosala. Organizatorem wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Potoczku.

W konkursie udział wzięło 14 szkół, reprezentowanych przez 21 wykonawców z diecezji sandomierskiej, województwa lubelskiego oraz gminy Potok Wielki. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło utalentowanych młodych artystów, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz pielęgnować wartości patriotyczne i religijne.

Przed ogłoszeniem wyników, uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć sztukę pt. „Wznieś serce nad zło”, przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Moniki Brzozowskiej i pani Marioli Wójcik. Występ spotkał się z dużym uznaniem publiczności, podkreślając artystyczny talent oraz zaangażowanie młodych aktorów.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Milena Gut, która zdobyła zaszczytne III miejsce. Milena zachwyciła jury swoim wykonaniem, a do konkursu przygotowała ją pani Maria Urszula Olszówka. Jej sukces jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i dowodem na wysoki poziom przygotowania artystycznego naszych uczniów.

Konkurs był wspaniałą okazją do wspólnego świętowania, integracji oraz wymiany doświadczeń między młodymi artystami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom oraz dziękujemy organizatorom za trud włożony w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Już teraz czekamy na kolejną edycję konkursu, która z pewnością przyniesie kolejne niezapomniane chwile.

Tekst; foto: archiwum Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku