Hala sportowa w Zespole Szkół „U Witosa”. Budowa w toku, czas na dach

– Prace posuwają się zgodnie z harmonogramem budowlanym. W następnym tygodniu pojawi się konstrukcja dachu. Pogoda dopisuje. Zostały wykonane wszystkie ściany konstrukcyjne głównej hali (za wyjątkiem jednej witryny). Jest wykonany parter i kondygnacja pierwsza ze stropem. Teraz jesteśmy na etapie ostatnich wieńców ściany kolankowej z częścią zapleczy socjalnych – między innymi tego typu informacje przekazał 24. września Członkom Zarządu Powiatu wykonawca, właściciel firmy budowlanej z Chrzanowa – Mariusz Stanicki.

Na placu budowy, na którym na co dzień pracuje 15-18 osób, aż się roi od różnego rodzaju maszyn i urządzeń, wśród których królują trzy żurawie do robót transportowo – montażowych. Hala wraz z zapleczem „rośnie” w błyskawicznym tempie, o czym przekonał się również świeżo upieczony proboszcz parafii – ks. Tomasz Lis. Z postępem prac zapoznał się też Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP, Ryszard Majkowski – Radny Województwa Lubelskiego, Sławomir Dworak – Przewodniczący Rady Powiatu oraz Członkowie Zarządu Powiatu: Władysław Sowa, Zenon Zyśko, Michał Komacki – Wicestarosta i Artur Pizoń – Starosta Janowski (Przewodniczący Zarządu) oraz Grzegorz Krzysztoń – Sekretarz Powiatu. W spotkaniu uczestniczyła również Dyrektor szkoły – Teresa Biernat.

Jednokondygnacyjna hala z dwukondygnacyjnym zapleczem za ponad 7,5 mln zł zostanie oddana do użytku za dwa lata. W skład obiektu wchodzi m.in. potężna hala sportowa (główna), siłownie, sale do gimnastyki, fitnessu, tenisa i sportów walki, pomieszczenia gospodarcze, porządkowe, itp. Obiekt jest budowany w technologii o podwyższonym standardzie energooszczędności. Budynek będzie wyposażony w System Zarządzania Inteligentnego (BMS), umożliwiający kontrolę zużycia energii oraz sterowanie działaniem instalacji tak, aby utrzymać zużycie energii na racjonalnie niskim poziomie.

Budowana hala z wykorzystaniem instalacji fotowoltaicznej i solarnej to kolejny przykład (po termomodernizacji szpitala) proekologicznego działania Powiatu Janowskiego, który – jako organ prowadzący, odpowiada za całość realizowanej inwestycji.

Tekst; foto: Alina Boś