Trzecie miejsce ZS CKR w Potoczku w III Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych

W dniach 19-20 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się III Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych, prowadzonych przez MRiRW, o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W turnieju wzięło udział 14 zespołów.złożonych z pracowników oświaty szkół rolniczych z Karolewa, Suwałk, Nowosielec, Swarożyna, Jabłonia, Chrobrza, Bogdańczowic, Kowala, Siennicy Różanej, Okszowa, Radomia, Janowa, Sandomierza oraz gospodarz turnieju Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku w składzie: Dariusz Wolan – dyrektor szkoły, Stanisław Kowal, Sławomir Gałka, Piotr Spyra, Łukasz Drewniowski, Mariusz Karkusiewicz, Krzysztof Kurasiewicz, Sylwester Stręciwilk, Paweł Nieściur, Zenon Mazur oraz Magdalena Szyszka i Justyna Wielgus.

Mecze eliminacyjne fazy grupowej w pierwszym dniu turnieju rozgrywane były do 2 wygranych setów systemem ,,każdy z każdym” w trzech grupach. W drugim dniu turnieju rozegrane zostały systemem pucharowym mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz mecze o I i III miejsce, a także o miejsca V-VIII.

Po wyrównanej rywalizacji w grupach do ćwierćfinałów zakwalifikowały się zespoły z Bogdańczowic, Radomia, Nowosielec, Suwałk, Potoczka, Siennicy Różanej, Karolewa oraz Kowala. Rozgrywki ćwierćfinałowe wyłoniły 4 zespoły, które spotkały się w meczach półfinałowych: Potoczek- Bogdańczowice oraz Radom- Karolewo.

Mecze rozgrywane w sportowej atmosferze wyłoniły zwycięzcę turnieju, którym została drużyna z ZSCKR w Bogdańczowicach. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ZSCKR w Karolewie. Zespół gospodarzy, drużyna ZSCKR w Potoczku zajęła III miejsce, a IV miejsce ZSCKR w Radomiu.

Mecze rozgrywane równolegle na dwóch boiskach w widowiskowej hali sportowej ZSCKR w Potoczku sędziowali przedstawiciele WZPS w Lublinie.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy udziału w turnieju, a drużyny, które zdobyły miejsca I-IV puchary i medale, ufundowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które wręczali zawodnikom: Monika Piotrowska – Naczelnik Wydziału Organizacji Szkolnictwa i Nadzoru Pedagogicznego Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej MRiRW, wójt gminy Potok Wielki – Leszek Nosal oraz dyrektor ZSCKR w Potoczku – Dariusz Wolan. W pierwszym dniu zawodów mieliśmy zaszczyt gościć również Michała Moskala – dyrektora gabinetu politycznego Jarosława Kaczyńskiego oraz Kasjana Wyligałę – wiceprezesa spółki Lubelski Węgiel Bogdanka.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Katarzyna Aleszczyk z ZSCKR w Karolewie, zaś najlepszym zawodnikiem reprezentant ZSCKR w Bogdańczowicach Mateusz Szyporta.

Oboje otrzymali okazałe puchary z rąk zaproszonych gości. W tym roku pucharfair play, ufundowany przez wójta gminy, otrzymał ZSCKR w Sandomierzu.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują drużynom, które przyjęły zaproszenie udziału w turnieju i wyrażają nadzieję na kolejne spotkania w tak wspaniałej sportowej atmosferze!

Na pierwszym zdjęciu (od lewej); dolny rząd: Stanisław Kowal, Piotr Spyra, Justyna Wielgus, Monika Krakowska-Widz, Magdalena Szyszka, Zenon Mazur; górny rząd: Łukasz Drewniowski, Sylwester Stręciwilk, Krzysztof Kurasiewicz, Dariusz Wolan, Mariusz Karkusiewicz, Sławomir Gałka

Piotr Spyra, Mariusz Karkusiewicz; foto: Łukasz Drewniowski