Słodycze dla dzieci z Ukrainy od strażaków z Janowa Lubelskiego

W ramach akcji, mającej na celu zbiórkę słodyczy dla dzieci z Ukrainy (zorganizowanej przez parafię św. Wojciecha w Momotach Górnych, szkoły w Momotach Górnych, Jarocinie, Bukowej, Krzemieniu i Dzwoli oraz Komendę Powiatową PSP w Janowie Lubelskim), w czwartek, 23. lutego 2023 roku strażacy z Komendy Powiatowej PSP przekazali zebrane w ramach akcji słodycze.

Nie jest to pierwsza pomoc dla dzieci z Ukrainy. Wcześniej, strażacy przekazali 54 pluszaki dla dzieciaków z terenów, objętych działaniami wojennymi. Maskotki cieszyły się dużym powodzeniem i pozwoliły chociaż na chwilę oderwać się dzieciom od wojennej rzeczywistości. To właśnie wtedy narodził się pomysł, aby przeprowadzić zbiórkę słodyczy.

Tekst; foto: archiwum KP PSP w Janowie Lubelskim