Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki

W poniedziałek, 20. lutego 2023 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz centralnych, samorządowych, uczelni wyższych, parlamentarzyści z województwa lubelskiego oraz nauczyciele i rodzice stypendystów.

Premier Mateusz Morawiecki przyznał 313 stypendiów wyróżniającym się uczniom szkół średnich z województwa lubelskiego, z kolei Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uhonorował stypendium 46. uczniów, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i sporcie (w szczególności, na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Wśród wyróżnionych, znajdują się trzy uczennice z Zespołu Szkół „U Witosa” – Klaudia Zarańska z liceum ogólnokształcącego oraz Weronika Jagiełło i Magda Rychlak z technikum zawodowego.

Uroczystość uświetnił koncert zespołu wokalnego „Dywizjon”, w skład którego wchodzą uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Królikowskiego.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Foto-galeria:

https://zsjanow.pl/aktualnosci/uroczystosc-wreczenia-dyplomow-stypendystom-prezesa-rady-ministrow-i-stypendystom-ministra-edukacji-i-nauki

Kuratorium Oświaty w Lublinie; foto: Tomasz Gałucha