Starosta Janowski Artur Pizoń, Samorządowcem Regionu w konkursie „Orły Wprost 2024”

16 stycznia 2024 r. w ATELIA Banquet & Catering Centre w Lublinie odbyła się gala wręczenia nagród „Orły” Wprost województwa lubelskiego.

Kapituła redakcji Wprost wyróżniła samorządowców, firmy i osobowości w regionie, doceniając także niezwykłe przedsięwzięcia naukowe i edukacyjne.

W kategorii Samorządowiec Regionu nagrodę otrzymał Starosta Janowski Artur Pizoń. To właśnie między innymi dzięki jego staraniom, w roku 2023 do Powiatu Janowskiego trafiły rekordowe środki na inwestycje, przekraczające 53,5 mln zł, co stanowiło ponad 40% budżetu. Zaangażowanie starosty przyniosło efekty, uczyniło powiat liderem w wydatkach inwestycyjnych samorządów. W minionym roku zajął III miejsce w kraju według rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota, w kategorii powiaty. Statuetkę wręczył Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Zbigniew Wojciechowski.

Słowa podziękowania Starosta skierował do Naczelników i pracowników janowskiego starostwa – „Chciałbym serdecznie podziękować każdemu z Was za niezwykłe zaangażowanie i umiejętności, Wasz wysiłek i gotowość do współpracy, doprowadziły nas do zdobycia tegorocznej nagrody. Ta nagroda jest nie tylko rezultatem naszej zespołowej pracy na rzecz Powiatu, ale również uznaniem dla Waszej ciężkiej pracy. Cieszę się że mogę pracować z tak zdolnym i zaangażowanym zespołem.”

Z terenu powiatu janowskiego, kapituła przyznała nagrodę również dla Andrzeja Łukasika, Przewodniczącego Stowarzyszenia Klub Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Janowie Lubelskim w kategorii Działacz Społeczny.

Tekst: Anna Sosnówka; Foto: Tomasz Krzysztoń