Zaproszenie do udziału w V Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną

Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego – dzieci, młodzież i dorosłych – do udziału w V Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

Zgłaszanie prac konkursowych do Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim trwa do 1 marca 2024, prace zostaną dostarczone do Urzędu Marszałkowskiego.

Konkurs obejmuje cztery kategorie prac: palma tradycyjna, palma współczesna, pisanka tradycyjna, pisanka współczesna.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w regulaminie:

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 23 marca 2024 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Konkurs ma na celu:

– upowszechnianie tradycji i folkloru związanych z okresem wielkanocnym,

– popularyzowanie i poszerzanie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki oraz palmy w polskiej obrzędowości ludowej,

– popularyzację zanikającego zwyczaju własnoręcznego tworzenia palm i pisanek wielkanocnych,

– powrót do tradycyjnych technik wyrobu palm i pisanek.