Zawiadomienie o zbliżającej się Sesji Rady Powiatu Janowskiego

Informuję mieszkańców Powiatu Janowskiego, że LVIII sesja Rady Powiatu w Janowie Lubelskim, odbędzie się 27 lutego 2024 roku o godzinie 09.00 w sali 303 Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim.

Transmisję z obrad Sesji Rady Powiatu w Janowie Lubelskim mogą Państwo obejrzeć na żywo w chwili trwania Sesji za pośrednictwem serwisu YouTube.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Przyjęcie protokołu z LVII sesji.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu i w budżecie.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu do podpisania weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Janowskiego.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przydzielonych dla powiatu janowskiego na realizację zadań rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2024 roku.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Powiatowego programu rozwoju pieczy zastępczej w Powiecie Janowskim na lata 2024-2026”.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniach treningowych.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie określenia rodzajów świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli oraz warunków ich przyznawania.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Programu naprawczego dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim na lata 2023-2025”.
  13. Przyjęcie Obwieszczenia w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu Statutu Powiatu Janowskiego.
  14. Bieżąca informacja z działalności Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim.
  15. Przedstawienie Raportu za lata 2021-2022 z wykonania Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Janowskiego  na lata 2017-2020 z perspektywą do roku 2024.
  16. Przedstawienie rocznych sprawozdań kierowników nadzorów wodnych z działań podejmowanych na terenie Powiatu Janowskiego za rok 2022.
  17. Przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Janowie Lubelskim za rok 2023.
  18. Skarg Wniosków i Petycji za rok 2023.
  19. Przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji Budżetu, Infrastruktury Technicznej i Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu w Janowie Lubelskim za rok 2023.
  20. Przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Spraw Społecznych Rady Powiatu w Janowie Lubelskim za rok 2023.
  21. Przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Janowie Lubelskim za rok 2023.
  22. Przyjęcie sprawozdania Starosty Janowskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2023.
  23. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu.
  24. Komunikaty Przewodniczącego Rady Powiatu.
  25. Interpelacje i zapytania radnych.
  26. Wnioski i oświadczenia radnych oraz gości zaproszonych.
  27. Zamknięcie obrad.

Sławomir Dworak