Mistrzostwa województwa lubelskiego w piłce nożnej dziewcząt. Srebro i brąz dla piłkarek z Godziszowa Pierwszego

Brawo, dziewczęta z Godziszowa! Koniec roku szkolnego to czas rozstrzygnięć w zawodach sportowych w poszczególnych dyscyplinach w rywalizacji sportowej szkół w województwie lubelskim. W tym roku szkolnym, spektakularne i historyczne sukcesy odniosły dziewczyny ze szkoły w Godziszowie Pierwszym, docierając do finałów wojewódzkich. Rywalizacja wśród szkół podzielona jest na Igrzyska Dzieci (klasy 4-6) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w której rywalizują klasy 7-8. Zanim jednak znaleźliśmy się w finałach wojewódzkich, nasze piłkarki zwyciężały w zawodach gminnych, powiatowych oraz w półfinale województwa. Oba finały wojewódzkie odbywały się w tym roku w Chełmie.

Najpierw, do rywalizacji medalowej przystąpiły dziewczęta młodsze, które swoje zawody rozgrywały 23 maja. Trzeba przyznać, że jadąc na finał wojewódzki dziewczyny były pewne swych umiejętności, ponieważ już w półfinale województwa, który odbył się w Bystrzycy Starej, nasze piłkarki „odprawiły z kwitkiem” przeciwniczki z powiatów: lubelskiego, kraśnickiego i biłgorajskiego. Natomiast, w finałowych zawodach również stanęły na wysokości zadania i w rozgrywkach grupowych zajęły drugie miejsce. To dało nam możliwość gry o medal. W meczu tym, nasze dziewczyny pokonały zawodniczki z Białej Podlaskiej 2:1, po dwóch bramkach Ilony Sobótki. Tym samym, zdobyliśmy historyczny brązowy medal w rywalizacji drużynowej dziewcząt młodszych.

Skład brązowych medalistek województwa: Ilona Sobótka, Patrycja Dąbek, Milena Brodowska, Aleksandra Moskal, Lena Orzeł, Julia Nieściur, Katarzyna Myszak, Marika Mazur, Julia Maziarczyk.

Sukces dziewcząt młodszych mocno zmotywował nasze starsze dziewczyny, które swoje zawody rozgrywały również w Chełmie dnia 27 maja. W ubiegłym roku, dziewczyny – będąc jeszcze w większości w klasie siódmej, również brały udział w finale wojewódzkim, ale zajęły tam miejsce czwarte. W tym roku bogatsze o doświadczenia, ale również lepsze umiejętności, pełne nadziei na sukces, przystąpiły do rywalizacji. Należy wspomnieć, iż nasze piłkarki w półfinale województwa, który odbył się w Krzemieniu, pokonały dziewczyny z Biłgoraja, Lublina oraz Kraśnika. Po tym sukcesie, dziewczyny w rozgrywkach grupowych odniosły dwa zwycięstwa i dzięki temu awansowały do wielkiego finału, w którym zmierzyły się z dziewczynami z powiatu ryckiego. Po bardzo dobrym i wyrównanym meczu, wynik końcowy to 1:1 (bramka Julii Drozd). O wygranej w finale zdecydowały rzuty karne. A jak wiadomo, „karne” to loteria, bo przecież nawet najwięksi piłkarze i piłkarki, jak Pele, Maradona, a obecnie Messi, Ronaldo czy Robert Lewandowski, Ewa Pajor, karnych w swej karierze nie strzelali. W naszym konkursie „jedenastek” lepsze okazały się dziewczyny z powiatu ryckiego. Tym samym, nasze godziszowianki zajęły historyczne II miejsce w województwie lubelskim w piłce nożnej dziewcząt. O sukcesie naszych piłkarek niech świadczy fakt, że w województwie lubelskim jest około 900 szkół podstawowych. Nasza szkoła liczy 140 uczniów, a rywalizowaliśmy z takimi ośrodkami jak: Lublin, Łęczna, Biała Podlaska, Zamość, Chełm, Tomaszów Lubelski.

Skład srebrnych medalistek województwa: Julia Drozd, Zuzanna Gzik, Zuzanna Kurkowska, Zuzanna Bujnarowska, Martyna Bujnarowska, Ilona Sobótka, Patrycja Dąbek, Kornelia Moskowicz, Monika Krzosek.

Gratulujemy dziewczynom i dziękujemy za niesamowite emocje oraz wspaniałą promocję naszej szkoły, gminy oraz powiatu na arenie sportowej województwa lubelskiego.

Marek Krzysztoń; foto: archiwum autora