Odbiór nowego chodnika przy drodze powiatowej w Zofiance Górnej – inwestycja za ponad 1,5 mln złotych zakończona.

Zakończyły się prace przy budowie nowego chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Zofiance Górnej, którego całkowita wartość wyniosła ponad 1,5 mln zł.

Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 1 250 000 zł. ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałe koszty zostały pokryte po równo przez Powiat Janowski i gminę Janów Lubelski, które przeznaczyły na ten cel blisko po 168 tysięcy złotych.

Zakres prac, zrealizowanych przez wykonawcę Firmę remontowo- budowlaną Jan Cielica z Kąt, obejmował m.in. roboty przygotowawcze, roboty ziemne, ułożenie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej, zjazdy do posesji i na drogi publiczne, umocnienie rowu odwodnieniowego oraz regulację urządzeń podziemnych.

Nowa droga dla pieszych, o długości ponad 1,2 km i szerokości 1,8 m, zapewni mieszkańcom większe bezpieczeństwo i komfort poruszania się.

W odbiorze inwestycji uczestniczyli: Starosta Janowski – Artur Pizoń, Wicestarosta – Zenon Zyśko, Członek Zarządu – Sławomir Dworak, Radny Powiatowy – Antoni Kulpa, Burmistrz Janowa Lubelskiego – Krzysztof Kołtyś, Zastępca Burmistrza – Czesław Krzysztoń, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych – Witold Kuźnicki, Inspektor Nadzoru – Stanisław Schodziński, Kierownik Wydziału Inwestycji i Nadzoru w Zarządzie Dróg Powiatowych – Grzegorz Rachwał, Piotr Cielica – pełnomocnik Wykonawcy oraz Sołtys Zofianki Górnej – Józef Orzeł.

Tekst; foto: Anna Sosnówka