Agnieszka Koba Naczelnikiem janowskiej „Skarbówki”

Agnieszka Koba z Kraśnika z krajową administracją skarbową jest związana od 25 lat, a w janowskiej „Skarbówce” na stanowisku Naczelnika pracuje od 1 marca br. Na Naczelnika Urzędu Skarbowego w Janowie Lubelskim powołał ją Marcin Łoboda – Szef Krajowej Administracji Skarbowej. Koba ma wykształcenie wyższe ekonomiczne (jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie). Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu rachunkowości.

Podczas rozmowy, padają ciekawe informacje. – W ubiegłym roku, 1,5 procent podatku na pomoc innym przekazało ponad 12,5 tys. podatników. Na szczytne cele trafiło prawie 900 tys. zł – mówi pani Naczelnik.

Kolejna informacja dotyczy milionerów w powiecie janowskim, których liczba z roku na rok rośnie. W 2018 roku, zaledwie 9 osób uzyskało dochód, przekraczający milion zł, ale już w roku 2019 było ich 14, w 2020 – 22, w 2021 – 23, w 2022 – 28. – Rekordzista zarobił blisko 6 mln zł – informuje Koba.

Okazuje się też, że z roku na rok coraz bardzie popularna staje się elektroniczna forma rozliczeń. W ubiegłym roku, na ponad 16 tys. zeznań, złożonych przez podatników, drogą internetową wpłynęło ponad 14,7 tys. Oczywiście, jeśli ktoś nie złoży zeznania, rozliczenie z fiskusem nastąpi z automatu.

Termin składania zeznań podatkowych upływa z końcem kwietnia br. – Spodziewamy się blisko 17 tys. zeznań, z czego około 12 tys. stanowią zeznania PIT-37 – mówi pani Naczelnik.

Tekst; foto: Alina Boś