Bezpłatna mammografia na Rynku w Janowie Lubelskim; czwartek, 17. listopada w godz. 8.00 – 10.30

Lux Med Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat, finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. W 2022 roku po raz ostatni z badania mogą skorzystać panie, które urodziły się w 1953 roku. Badanie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Zapraszamy do mobilnej pracowni mammograficznej w Janowie Lubelskim 17. listopada w godzinach od 8.00 do 10.30 przy domu towarowym na Rynku.

Do badania w ramach programu uprawnione są panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie – u matki, siostry lub córki, lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Zachęcamy do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100-procentową gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości, udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi, usprawniamy kontakt z placówkami, prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 58 6662444, 22 3381960 lub poprzez formularz http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania, przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni Lux Med. Prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

Anna Niemirska – starszy specjalista ds. marketingu i PR, Lux Med Diagnostyka