Coraz więcej ścieżek rowerowych na terenie naszego powiatu

Dwuetapowa, gruntowna przebudowa drogi powiatowej, jaką jest ulica Bohaterów Porytowego Wzgórza – już za nami, o czym informowaliśmy na bieżąco. Oprócz szeroko zakrojonych prac, polegających m.in. na przebudowie skrzyżowań, poboczy, parkingów, położeniu nowej nawierzchni, wybudowano też pasy ruchu rowerowego po obu stronach jezdni. A to z troski o bezpieczeństwo rowerzystów, bo oni także są uczestnikami ruchu drogowego. Ulica Bohaterów Porytowego Wzgórza zaś jest drogą wiodącą poza miasto i płynnie przechodzi w trasę 1045R, która wiedzie przez malownicze lasy janowskie, a te z kolei są wymarzonym miejscem do rekreacji i uprawiania turystyki rowerowej i nie tylko.

Wobec powyższego, Starosta Janowski – Artur Pizoń wraz z Wicestarostą – Michałem Komackim oraz Członkami Zarządu Powiatu, tj. Władysławem Sową, Zenonem Zyśko i Józefem Wielebą, udali się w teren ocenić jakość prac, jakie wykonała firma PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika, wyłoniona w drodze przetargu do realizacji tego zadania. Towarzyszyli im również Dyrektor Zarządu Dróg – Witold Kuźnicki i Kierownik Wydziału Inwestycji i Nadzoru – Grzegorz Rachwał.

Przypomnijmy – całkowity koszt tej dwuetapowej inwestycji to ponad 7 mln zł, z czego prawie 4 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, reszta to wkład własny Powiatu Janowskiego i Gminy Janów Lubelski.

Tekst: Kamila Strykowska-Momot

Foto: Anna Sosnówka