Dwudniowy wyjazd integracyjno-szkoleniowy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Janowie Lubelskim

Dnia szóstego i siódmego października, nasza drużyna wraz z opiekunami udała się do Momot Dolnych na wycieczkę integracyjną połączoną z zajęciami szkoleniowymi z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Po przyjeździe na miejsce i zakwaterowaniu uczestniczyliśmy we wspólnych grach i zabawach. Po kilku godzinach aktywności, zmęczeni oczekiwaliśmy na obiadokolację. Jednak to, co wydarzyło się wieczorem, było naprawdę wyjątkowe. Około godziny 20, zorganizowaliśmy ognisko, przy którym delektowaliśmy się kiełbaskami i niesamowitą atmosferą, w której to śpiew i muzyka przeplatały się w jedno. Akompaniament gitary dodał niezapomnianego uroku naszemu wieczorowi.


O godz. 22 przeprowadzony został apel wieczorny, po którym udaliśmy się do naszych pokoi na zasłużony sen. Oczywiście, nasza drużyna jest znana z poczucia humoru, więc nie obyło się bez zabawnych pobudek i żartów, które wywoływały salwy śmiechu.
Wszystko zmieniło się o północy, gdy ogłoszony został niespodziewany alarm pożarowy. Zadanie było jasne – ugasić płonące kostki słomy przy placu basenowym. Z determinacją i zapałem pobiegliśmy w stronę pożaru, chwyciliśmy hydronetki, po czym rozpoczęliśmy akcję gaśniczą. Nasza drużyna działała sprawnie i zgranie, co doprowadziło do skutecznego ugaszenia ognia. Po tej intensywnej akcji wróciliśmy do pokoi, by w końcu móc kontynuować nasz sen.


Następnego ranka rozpoczęliśmy dzień od porannej zaprawy, rozciągając się i przygotowując do nowego dnia. Po posiłku udaliśmy się na fascynujący mecz paintballa, gdzie rywalizowaliśmy z jeszcze większym zacięciem. Na wyciecze, nie zabrakło edukacji w dziedzinie pożarnictwa, w której to poznawaliśmy sprzęt gaśniczy i świetnie spisaliśmy się podczas ćwiczeń musztry. Każdy z nas wrócił do Janowa z uśmiechem na twarzy, zachowując te niezapomniane chwile w naszych wspomnieniach.
Zajęcia mogły być przeprowadzone dzięki realizacji projektu ze środków Gminy Janów Lubelski „Prowadzenia profilaktycznej działalności edukacyjnej w zakresie przeciwdziałania problemom alkoholowym jako element programów psychoprofilaktycznych, tj. pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży”.


Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych opiekunów: Eweliny Rudnickiej, Danieli Flis, Krzysztofa Kurasiewicza, Janusza Lepiejzy, Grzegorza Flisa za czas poświęcony nam podczas wyjazdu, cenne rady, organizację pobytu w agroturystyce Pana Mirosława Powęzki w Momotach Dolnych.


Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Janowie Lubelskim
dh Szymon Kaczmarski, dh. Aleksandra Niedziałek