Dzień Edukacji Narodowej w I LO

Trzynastego października 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza odbyły się uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej, podczas których miło nam było gościć Wicestarostę Janowskiego – Michała Komackiego oraz Przewodniczącą i Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców – Magdalenę Kolasę i Małgorzatę Nazarewicz.

W trakcie uroczystości, dyrektor szkoły – Wiesława Dyjach wręczyła nagrody nauczycielom. W gronie wyróżnionych w tym roku znaleźli się: Irena Dycha, Grzegorz Mazur, Józef Bańka, Jacek Golec, Agnieszka Wołoszyn, Wiesława Siczek, Piotr Jakubiec i Bożena Czapla.

Pani Dyrektor pogratulowała również Marii Krzosek, która otrzymała nagrodę Starosty Janowskiego oraz Małgorzacie Krzysztoń-Żytko za odznaczenie Złotym Medalem za długoletnią służbę.

Tego dnia, do naszej społeczności oficjalnie przyjęci zostali uczniowie klas pierwszych. Ich przedstawiciele – w imieniu swoim oraz swoich kolegów i koleżanek, złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali godnie reprezentować szkołę poprzez dbałość o jej tradycję, szacunek do drugiego człowieka, patriotyzm, rzetelną pracę oraz rozwijanie własnych talentów i zainteresowań.

Uroczysta akademia została przygotowana przez uczniów klasy 2a pod kierunkiem wychowawczyni Marzeny Hys-Mazur.

Tekst; foto: archiwum LO